Dokument o litvínovském hokeji „Cheza je jen jedna“ se bude promítat v letním kině na Koldomu

0
995

Úspěšný dokument o litvínovském hokeji „Cheza je jen jedna“ se bude poprvé promítat v kině! V pátek 19. června čeká film z dílny Bez frází premiéra před fanoušky v letním kině na koupališti Koldům v Litvínově.

Pro fanoušky se brány koupaliště s letním kinem otevřou v 19.30 hodin. Od 20 hodin začne doprovodný program, autogramiáda a moderovaná diskuze s hlavními hrdiny filmu. Ve 21.30 hodin je naplánován začátek promítání. Těšit se můžete také na stánek s oblečením k filmu „Cheza je jen jedna“ a na merchandising od Bez frází.

Celovečerní dokument Cheza je jen jedna v syrové a autentické podobě ukazuje život profesionálních hokejistů a jejich fanoušků v sezoně, ve které tradiční klub nejprve uspořádal open air zápas s rekordní extraligovou návštěvností, a poté až do posledního kola bojoval o udržení v nejvyšší české soutěži.

Dokument divákům nabídne nevšední vhled do zákulisí tradičního týmu nejvyšší české soutěže v cestě za nejnavštěvovanějším zápasem extraligové historie, který nakonec zdaleka není vrcholem protrápené sezony. Průvodcem celovečerního snímku je hlas oblíbeného herce Martina Hofmanna.

V prostředí českého sportu jde o nevšední pokus zachytit denní rutinu profesionálních hokejistů. Filmový štáb dostal v průběhu rozehrané sezony po dobu jednadvaceti dnů jedinečnou příležitost stát se součástí extraligového týmu a natáčet vše, co se děje za zavřenými dveřmi kabiny během zápasů i mimo ně. Natočeno bylo více než sto hodin materiálu, ze kterých tvůrci Bez frází sestříhali 85 minutový snímek.
“Ukážeme vám výbuchy štěstí i vztek, zmar a zlobu. Emoce, které přináší jenom sport, jenom hokej. V Litvínově to platí především. Ve městě, které je symbolem českého hokeje, kde je´tamní tým nositelem hrdosti obyvatel, ať už se zrovna daří nebo ne. Velké díky patří vedení klubu, trenérům, hráčům i zaměstnancům, kteří nám dovolili natáčet vše bez omezení i přesto, že bylo už před Vánocemi jasné, že se sezona nevyvíjí dobře. Stejné poděkování patří i fanouškům, kteří nás pustili do svého soukromí a dali nám šanci tohle všechno ukázat divákům,” říká režisér dokumentu Adam Sušovský.
Film Cheza je jen jedna původně vznikal u příležitosti open air zápasu v Drážďanech, duel se Spartou vidělo na začátku roku 32 009 diváků a Litvínov tím stanovil nový divácký rekord extraligy. Cílem bylo autenticky zachytit nejen dění v klubu při cestě do Německa, ale také kouzlo specifického prostředí města, ve kterém se hokej stal životním stylem. Lásku fanoušků ke svému klubu ve snímku nakonec dokreslují momenty ze závěrečného zápasu sezony, ve kterém Cheza před vyprodaným stadionem porazila Kladno 6:2 a zajistila si v přímém souboji udržení v nejvyšší české soutěži, která se ve městě hraje nepřetržitě od roku 1959.
„Rozhodli jsme se do toho jít, protože jde o památeční věc pro všechny zúčastněné. Ať už jde o fanoušky, hráče, trenéry nebo naše partnery. Zápas v Drážďanech byl pro nás zážitkem do konce života. U té příležitosti jsme se proto takto rozhodli otevřít divákům dveře do kabiny našeho týmu a ukázat jim bezprostředně život hokejistů,“ říká předseda představenstva HC VERVA Litvínov Jiří Šlégr.
“S tímhle dokumentem jsme v Bez frází prožili hodně. Jak se díky úžasné spolupráci všech v Litvínově nad očekávání skvěle rodil materiál pro výsledný film, tak náročné ho bylo vzhledem k vývoji sezony a následné karanténě dát dohromady a hlavně najít smysluplný prostor pro jeho premiéru. Vše si do sebe ale následně sedlo perfektně a nám se opět potvrdilo, že když do něčeho jdete s těmi nejlepšími úmysly, věci se nakloní vaším směrem,” říká František Suchan, ředitel obsahu Bez frází a producent filmu.
“Když jsme se tedy stresovali, co s filmem o drážďanském open air bude, jestliže ještě před posledním kolem extraligy nebylo jasno o litvínovské záchraně, ještě jsme netušili, jak kouzelně emotivní závěr film dostane a že z něj v polovině dubna nakonec bude jediná hokejová událost v republice. Přáli bychom si, aby život běžel bez omezení, všichni si teď mohli vychutnávat souboje v play off, těšit se na mistrovství světa a k tomu zajít do kina na Chezu, ale když už je situace tak šílená, alespoň můžeme hokejovým fanouškům jako rozptýlení nabídnout tenhle dokument. Jedinečný a syrový pohled do zákulisí týmu, který je zrovna totálně v pytli a přitom je jeho počínání pořád smyslem života spousty lidí v jednom zdánlivě obyčejném městě,” dodává Suchan.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!