Homerlive
http://www.homerlive.cz/den-pestounstvi-aneb-den-pro-vsechny/

Den pěstounství aneb den pro všechny




Ústecký kraj uspořádal společně s Městem Litoměřice, organizací Centrum pro náhradní rodinnou péči a dalšími partnery „Den pěstounství aneb den pro všechny (ne)obyčejné rodiny“. Akce pro veřejnost se konala v sobotu 7. září na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.

Cílem akce bylo představit poslání pěstounské péče veřejnosti, motivovat potenciální zájemce, přiblížit jim výhody, které pěstounství přináší a v neposlední řadě poděkovat stávajícím pěstounům za jejich náročnou práci.


Letošní 2. ročník byl výjimečný spojením dvou akcí. Dopolední sportovní program, charitativní Běh pro náhradní rodiny, zajistil partner Ústeckého kraje – Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s. První náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek se stal i jedním z ambasadorů letošního běhu. Dopoledního programu se zúčastnilo více jak 400 návštěvníků (včetně 180 registrovaných běžců) a odpolední akce pak více jak 1 700 návštěvníků, především rodin s dětmi. Akci svou účastí podpořil také radní Ústeckého kraje Jan Růžička.


Odpolední kulturní program pro rodiny s dětmi pořádaný Ústeckým krajem zahájili náměstek hejtmana Jiří Kulhánek a starosta Města Litoměřice Radek Löwy.


Na kulturním a doprovodném programu se podílelo více než 150 účinkujících, zejména dětí. Hlavní program doplnila vystoupení uměleckých sborů – dívčího sboru Pueallae Cantantes, sboru Modrásci a chlapeckého sboru Páni kluci. Z taneční školy Funky Dangers vystoupila juniorská skupina Brooklyn crew a dětská taneční skupina Lil crew. Velké poděkování patří i pěstounům, kteří v součinnosti se svými doprovodnými pracovnicemi sdělovali své zkušenosti v rámci rozhovorů.


Pro nejmenší děti byl připraven animační program Supr čupr mejdlo a Štěpánčino divadlo. Moderování akce se ujali Alena Moudrá Skalová a Zdeněk Lukesle, kteří svým lidským přístupem přispěli k příjemné atmosféře. O bezproblémové ozvučení se pak postaral pan Eisenhammer. Všem patří velké poděkování, protože většina účinkujících vystupovala bez nároku na honorář.


Partneři připravili pro děti celkem 15 soutěžních stanovišť zaměřených na sportovní, rukodělné, malířské a fotografické aktivity, po jejichž splnění obdržely razítko a po splnění všech úkolů si vyzvedly drobné dárečky v Dárečkově – stanu Ústeckého kraje. Soutěžní místa byla doplněna i aktivitami – ekologickou výchovou od organizace EKO-KOM, náborem zájemců do Registru dárců kostní dřeně či nabídkou Senior a rodinných pasů od organizace Sun Drive Communications s. r. o. K dispozici byla také relaxační zóna Knihovny K. H. Máchy. Součástí programu byla výstava fotografií třinácti pěstounských rodin od Aleny Borlové. Výstava nese název „Jsem pěstoun v Ústeckém kraji".


Poděkování patří kromě výše uvedeným spolupořadatelům, zejména partnerům. Většina z nich jsou i členy Pracovní skupiny pro propagaci pěstounské péče Ústeckého kraje – pracovnice a pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí měst Kadaně, Chomutova, Mostu, Litoměřic, Lovosic, Roudnice nad Labem, Loun a Ústí nad Labem a organizace, které doprovází pěstouny nebo poskytují své služby rodinám s dětmi: Maják – platforma pro rozvoj, Sociální centrum pro rodinu Žatec, Diakonie ČCE SSP v Mostě, Centrum pro náhradní rodinnou péči, Dobrá rodina, Síť pro rodinu, Náhradní rodiny Ústeckého kraje, Rybička Teplice a MARSELLUS Ústí nad Labem. Bez jejich obětavé práce by byla akce těžko uskutečnitelná.


Post date: 2024-09-09 13:12:51
Post date GMT: 2024-09-09 11:12:51