Novorozenci dostali moderní postýlky

0
1002

Novorozenci na dětském a dorostovém oddělení mostecké nemocnice dostali nové polohovací postýlky. Věnovala je společnost Nedoklubko a to v hodnotě 145 tisíc korun.

Jedná se celkem o deset speciálních lůžek pro dětské a dorostové oddělení. Polohovací postýlky umožní zdravotnickému personálu a maminkám komfortnější péči o miminka. „Současné postýlky, které na stanici máme, jsou již značně opotřebené. Díky podpoře Nedoklubka je vybavení našeho oddělení zase o něco modernější. Perinatologické centrum v mostecké nemocnici je jedním z dvanácti pracovišť v České republice a zabezpečuje specializovanou péči o novorozence všech váhových kategorií,“ uvedl primář mosteckého dětského a dorostového oddělení Jiří Biolek.

Finance na nové polohovací postýlky získala výkonná ředitelka Nedoklubka spolu s koordinátorkou pro mosteckou neonatologii Markétou Kučerovou od jednoho z podporovatelů spolku. „S mosteckým centrem spolupracujeme dlouhodobě zejména v rámci projektu Mámy pro mámy, který vznikl v roce 2010. Jeho cílem je podpora maminek po předčasném porodu. Markéta Kučerová je sama maminkou předčasně narozené holčičky. V loňském roce uspořádala pro mostecké perinatologické centrum akci Purpurové odpoledne v Městském divadle v Mostě, také iniciovala velmi úspěšnou sbírku barevných dětských látek pro výrobu kapsářů na postýlky předčasně narozených dětí. Letos plánuje účast na Běhu kočárků v Mostě, jehož výtěžek je určen na zakoupení knih pro mosteckou neonatologii, a na listopad připravuje Purpurový ples v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí, které Nedoklubko v České republice pořádá už po osmé,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Nedoklubko Lucie Žáčková.

Dětské a dorostové oddělení v mostecké nemocnici poskytuje široké spektrum zdravotní péče o novorozence, děti a dorost nejen z okresu Most, ale i z přilehlých spádových oblastí.

Krajská zdravotní v rámci investičních akcí v mostecké nemocnici v jednotlivých etapách rekonstruuje společné prostory, pokoje a sociální zařízení všech šesti stanic, které byly více či méně původní od roku 1975, kdy byla nová mostecká nemocnice postavena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!