Řešili mimořádné události, teď se loučí

0
2058

V pátek 16. září se uskutečnilo rozšířené zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) na závěr jejího funkčního období. Předseda BRÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, poděkoval členům rady i přizvaným hostům za jejich práci při řešení krizových situací.

 

 

 

„Bezpečnostní rada a krizový štáb kraje měly během uplynulého funkčního období možnost řešit a řídit zvládání krizových situací zejména při povodních. Představitelům složek integrovaného záchranného systému a všem dalším, kteří se podíleli na řešení mimořádných událostí, chci upřímně poděkovat,“ uvedl v hodnocení činnosti BRÚK hejtman Oldřich Bubeníček.

Bezpečnostní rada projednala zprávu o situaci veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústecké hraje za 1. pololetí 2016 a zprávu o bezpečnosti po linii odboru cizinecké policie, které předkládal krajský policejní ředitel Jaromír Kníže. Náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Martin Láníček zhodnotil plnění plánu cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení v kraji.

BRÚK projednala požadavky složek IZS kraje na pořízení vybavení pro činnosti v roce 2017. Pro profesionální i dobrovolné hasiče a pro policii se počítá s vyčleněním 16 milionů korun a dále s dotačním programem.

Rada vyhodnotila Den záchranářů Ústeckého kraje, který se konal letos v červnu v Lounech, jako úspěšnou akci s vysokou návštěvností. V příštím roce by se měl den záchranářů uskutečnit opět v Lounech, a to 3. června 2017.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje a funkční období členů bezpečnostní rady kraje je shodné s funkčním obdobím krajské samosprávy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!