Juniorky Uhlomostu zvítězily ve třetím kole Světového poháru

0
1975

O uplynulém víkendu se konalo v italském Lignanu 3. kolo Světového poháru v ploutvovém plavání a rychlostním potápění mezinárodní potápěčské federace CMAS. Závodu s zúčastnilo celkem 354 závodníků z 63 oddílů ze 14 zemí. Vynikajícího úspěchu v této konkurenci dosáhlo družstvo juniorek mosteckého klubu Uhlomost ve složení: Lucie Kolaříková, Karolína Žižková, Karolína Dérerová, Eliška Trollerová , Ilona Běhounková, Daniela Uhlířová a Dominika Srbová, kterému se podařilo ve své kategorii zvítězit před družstvem z Aix en Provence z Francie a třetím družstvem z ruského Čeljabinsku. Mimořádný výsledek družstva zajistily mostecké plavkyně vynikajícími individuálními výsledky. Lucie Kolaříková ve strhujícím finiši na 400 m PP prohrála boj o zlato o pouhých 7 setin sekundy, což znamenalo nejen stříbrnou medaili, ale i překonání vlastního českého juniorského rekordu a to hned o 6 sekund. Nová hodnota juniorského rekordu ČR na 400m PP je 3:28,98. V disciplínách 50m RP a 200 m PP pak Lucka obsadila shodně pátá místa. Další individuální medaili bronzovou vybojovala Karolína Žižková v disciplíně 100 m RP časem 0:41,61 což znamenalo splnění a překročení limitu o 1s pro účast na světovém šampionátu. I v další disciplíně na 100m PP překonala Karolína limit o půl vteřiny časem 0:43,70, což stačilo na čtvrtou příčku. Stejně čtvrtá byla Karolína i v disciplíně 50m RP vynikajícím osobním výkonem 0:18,33. Kolektivní opět stříbrnou medaili vybojovala již tradičně silná štafeta Uhlomostu v disciplíně 4 x 100 m PP ve složení Eliška Trollerová, Karolína Dérerová, Karolína Žižková a Lucie Kolaříková časem 2:59,82. Vítězství ve třetím kole pojedou mostecké plavkyně obhajovat již příští víkend 2.-3. 4. 2016 do francouzského Aix en Provence, kde se koná kolo čtvrté a dá se očekávat, že v domácím prostředí budou chtít plavkyně z Francie mosteckým dívkám porážku oplatit. Ve stejném termínu jako SP se konalo v táborském plaveckém bazéně 2. kolo České žákovské ligy mládeže, kde bojovali mladší kamarádi zkušených mosteckých závodníků a závodnic, a také si nevedli vůbec špatně. Nejvíce se dařilo mladší žákyni Ivaně Ondráčkové, která všechny své starty proměnila v umístění na stupních vítězů. Na tratích 50m PP a 50m BF Ivana shodně obsadila druhou příčku a třetí byla na 400m PP. Mezi stejně starými chlapci vybojoval stupně vítězů Tadeáš Vopatřil, který na trati 400m PP obsadil třetí místo. Druhou příčku obsadila smíšená štafeta mladších žáků na trati 4 x 50 m PP ve složení Tadeáš Vopatřil, Matyáš Matějka, Daniel Uhlíř a Ivana Ondráčková. V kategorii starších žáků vyplaval druhá místa v disciplínách 25m RP a 50m BF Marek Luska. Ve třetím kole žákovské ligy, které se bude konat v polovině května v Liberci už své mladší kolegy posílí závodníci, kteří úspěšně bojovali v zahraničí, aby se mostecký oddíl probojoval do celostátního finále Ligy mládeže, které by mostecký oddíl měl pořádat v listopadu.