Baníkovci uzavřeli podzimní část národní házené výhrou

0
1071

Víkendovým domácím dvojkolem uzavřeli národní házenkáři Baníku Most NH podzimní část 2.A ligy mužů. V sobotu 14.10.2017 zaspali druholigoví házenkáři Mostu v prvním poločasu a přes zlepšení v druhé části podlehli sobotnímu soupeři TJ Litohlavy 19:21 (5:9). Náladu vylepšili příznivcům Baníku hráči mosteckého A mužstva hned v neděli 15.10.2017, kdy v mnohem lepší koncentraci dokázali porazit TJ Všenice 22:19, po poločase 10:7, přestože dohrávali bez zraněného člena základní útočné sestavy, Zdeňka Bímy.

Dobře rozjetou sezónu z pohledu Mostu přibrzdilo několik nevyrovnaných výkonů, do jarní části vstoupí Baníkovci ze 7.příčky s 10 body, první místo za 21 bodů drží TJ Avia Čakovice, vyrovnaný spodek tabulky slibuje tradiční nervy o sestup až do závěru soutěže.

Víkendová proměnlivá sestava Baníku Most NH A: brankáři – Radek Müller, Vítězslav Nový, obrana – Marek Paus, Ondřej Pátek, Tomáš Dräxler, Pavel Záhumenský (pouze Litohlavy), Michal Štumpf (pouze Všenice), Josef Fobl (pouze Vše), útok – Zdeněk Bíma (5 gólů Litohlavům/3 Všenicím), Michal Nájemník (7/11), Jan Mertl (7/8), Martin Šalanský, David Pham (pouze Vše) trenéři – Radek Müller, Josef Venclíček, Rostislav Pátek.

Nedělní spokojenost v táboře Baníku umocnila ještě výhra B mužstva Baníku nad KNH Chomutov. Utkání se sice nevyvíjelo příliš jednoznačně a do druhého poločasu šli domácí dokonce s dvougólovým mankem 9:11, ve druhé části hry však předvedli zlepšení ve střelbě a připsali si tak do tabulky Oblastního přeboru dva body za výhru 28:16.

Sestava Baníku Most NH: brankář – Jakub Rybáček, obrana – Josef Fobl, Jáchym Pomahač, Jaroslav Svoboda, útok – David Pham (4 góly), Patrik Dinstpír (7), Vít Kopecký, Josef Venclíček (6), Martin Šalanský (11), trenéři – Radek Müller, Rostislav Pátek.