Stolní hokejisté z Mostu soutěžili v Polsku

0
1016

Pětice mosteckých stolních hokejistů startovala na Polish Open. Ve Wodzislawi Ślaskem se zúčastnili turnajů v billiard-hockeyi šprtci a v táhlovém hokeji Chemoplast. V obou turnajích zaznamenali mostečtí tentokrát jen průměrné výsledky. Ve šprtci obsadil čtrnácté místo Jan Matuščín, o příčku za ním byl jeho otec Jozef. Zvítězil Milan Tichavský z ostravských Šprtmejkrů. Také v táhlovém hokeji, který ale neměl na rozdíl od šprtce reprezentativní zastoupení, byl z mosteckých nejlepší Jan Matuščín. Obsadil pátou příčku.

Pokračovaly také air-hockeyové soutěže. V SVČ Most soutěžili žáci 15. ZŠ Most při úvodním turnaji již třetího ročníku programu Air-hockey školám. Ten stejně jako předchozí dva dotuje United Energy. Zvítězila Tereza Romanová.

Sváteční víkend mají stolní hokejisté volný. Hned v následujícím týdnu jsou na programu dvě šprtcové soutěže – místní kolo Ligy škol a Pohár města Mostu. Obě proběhnou v SVČ Most. Výsledky:

Polish Open – billiard-hockey šprtec – WTHA Tour Master, Český pohár ČP12: 1. Milan Tichavský (Šprtmejkři Ostrava), 2. Jiří Dohnal (BHC TJ Sokol Bohumín), 3. Ladislav Šustáček (SHL Brno), …, 14. Jan Matuščín, 15. Jozef Matuščín, 28. Matyáš Vaníček, 31. Pavla Mišíková (všichni BHC StarColor Most B). Polish Open – táhlový hokej Chemoplast – WTHA Tour Master, Český pohár B: 1. Jaromír Foltýn Sen. (Senny-Oři), 2. Ladislav Šustáček (SHL Brno), 3. Adam Syrůček (Fighting Saints Pečky), …, 5. Jan Matuščín, 7. Jakub Hasil (oba SVČ Most), 11. Pavla Mišíková (Lejdýs Most), 12. Jozef Matuščín (SVČ Most). Air-hockey školám XIII. – air-hockey – Český pohár B: 1. Tereza Romanová, 2. Pavel Nepraš, 3. Roman Bystřický (všichni 15. ZŠ Most).