Adamec a Javorková úspěšnými finalisty v Litoměřicích

0
1059

O uplynulém víkendu se v litoměřickém pětadvacetimetrovém bazénu konal již 20. ročník Litoměřického kalichu v plavání. Závody byly vypsány pro ročníky 2004 a mladší a mezi čtyřiadvaceti kluby se Plavecký klub Litvínov umístil na devátém místě.

Z početné litvínovské výpravy se dařilo v kategorii jedenáctiletých žáků Petru Adamcovi a v kategorii čtrnáctiletých žaček juniorské reprezentantce a mnohonásobné držitelce mistrovských titulů Kamile Javorkové. Oba proměnili všechny své starty v cenné kovy.

Petr Adamec zvítězil na tratích 50 a 100 metrů motýl, druhý dohmátl na kraulové padesátce a bronz přidal na trati 100 metrů volný způsob. Právě kraulová stovka byla vyhlášena pro ročník 2007 finálovou disciplínou, kam Adamec nastupoval z třetí pozice časem 1:16,70 z rozplaveb a v samotném finále pak obhájil bronz rychlejším dohmatem v čase 1:15,55.

Kamila Javorková zvítězila na tratích 50 a 100 metrů prsa a stříbrné příčky obsadila na znakových distancích 50 a 100 metrů. Pro ročník 2004 byla pořadatelem závodů vyhlášena finálovou tratí znaková stovka. Do finále nastupovala Javorková ze stříbrné pozice v čase 1:09,79. Stříbro v samotném finále pak obhájila, když dohmátla v osobním rekordu a časomíra se zastavila v čase 1:08,79.