Senioři z Mostecka na hrách seniorů

0
979
Senioři Ústeckého kraje, reprezentovaní seniory okresu Most, se zúčastnili 10. až 12. července 2018 5. ročníku Mezinárodních her seniorů v Praze. Her se účastnili senioři z celé České republiky, Ruska a Polska.

Rusko mělo velmi silný tým v běžeckých disciplínách, mimo jiné maratonce,  který zapaloval olympijský oheň v Soči. Soutěžilo se v deseti disciplínách. Naši reprezentanti měli silné technické disciplíny.  Celá výprava získala 15 medailí, což jí vyneslo první místo a pohár pro vítěze, na druhém místě se umístil tým Ruska a třetí místo získalo družstvo seniorů z Hradce Králové,  Praha byla čtvrtá.

Vítězný tým reprezentovali seniorští sportovci Houška, Rýdl, Kovář, Kaňka z Mosteckých klubů seniorů, Čejková, Kovtan, Vopálka z Horního Jiřetína, Jošková z Litvínova.

Pohár a medaile předával fotbalový reprezentant Antonín Panenka, mistr Evropy z Bělehradu