Cykloexperti se projeli po novém úseku Labské stezky

0
462

Labská stezka se stala místem konání dvou akcí zaměřených na rozvoj šetrného cestovního ruchu, cykloturistiky a cyklodopravy v České republice. V Roudnici nad Labem se nejprve konalo Národní setkání aktérů cykloturistiky, na které navázala Konference Labská stezka 2020 s podtitulem „Zelená stezka“. Při té příležitosti se účastníci projeli na čerstvě dokončených úsecích Labské stezky, které staví Ústecký kraj. Slavnostní otevření části Hněvice – Račice proběhne ještě do konce září.

Labská stezka je jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, což potvrzuje i řada místních i zahraničních ocenění. A právě v současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky, protože nabízí možnost pohybu na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí, přitom v komfortním provedení a se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků. Kraj do ní za deset let investoval více než 400 milionů korun a právě dokončované úseky propojí Ústecký kraj se Středočeským,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

V pondělí 14. září proběhlo strategické setkání aktérů cykloturistiky ČR, organizované Nadací Partnerství a spolkem Partnerství pro městskou mobilitu. Smyslem byla výměna a sdílení zkušeností, představení možností financování výstavby a údržby cyklistické infrastruktury, prezentace funkčního modelu marketingové platformy dálkové cyklotrasy a vize restartu a rozvoje cykloturistiky. Součástí akce byla cykloexkurze po Labské stezce spojená s plavbou lodí a ukázkou nových úseků Labské stezky v Ústeckém kraji, které se právě dokončují. Jedná se o části Račice – Hněvice za 28 410 000 Kč a Třeboutice – Nučnice za 45 169 300 Kč. Po dokončení těchto úseků bude Labská stezka na území kraje stavebně dokončena v režimu cyklostezky. Její celková délka v Ústeckém kraji činní cca 96 km.

V úterý navázala Konference Labská stezka 2020, což je tradiční mezinárodní konference, která představuje novinky v rozvoji, marketingu a managementu cykloturistiky, zkušenosti německých partnerů s ekologickými certifikacemi služeb v cestovním ruchu a možnosti aplikace ekologických certifikací u nás.

Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, přičemž má stále potenciál růstu. V současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!