Golfisté hráli v kiltech

0
1822

První letní víkend v sobotu 25. 6. zahájil mostecký golfový klub připomenutím 702. výročí bitvy u Bannockburnu, která položila základ k nezávislosti Skotska, tedy země, jež dala celému světu golf. Samotný turnaj byl svým rozsahem k hráčům opět štědřejší než v minulosti.

Sedm soutěžních kategorií, vložené soutěže i slosování odevzdaných scorecard udělalo radost řadě účastníků. A jak dopadla sportovní stránka turnaje? V kategorii hráčů a hráček s HCP 0-12 se vítězkou stala Martina Mannová (32 STB) před Zdeňkem Pobudou (31 STB) a Miroslavem Kalinou (28 STB). Vítězství v kategorii hráčů a hráček s HCP 12,1-24 vybojovala Irena Kalinová (33 STB), druhé místo obsadil František Kačer (32 STB) a třetí Jan Bodnár (31 STB). Kategorii hráčů a hráček s HCP 24,1-36 ovládl Ladislav Žák (27 STB), druhé místo obsadil Petr Sattler (25 STB) a třetí Pavel Kolář (21 STB). V kategoriích Brutto zvítězili Zdeněk Pobuda, František Kačer a Pavel Kolář. V dovednostní soutěži Nearest to Pin byl nejlepší hráčem Miroslav Kalina. Longest Drive na jamce č. 7 zahráli Zdeněk Pobuda a Veronika Kalinová.

Jak by ve Skotsku řekli „The celebration was a real success. We are looking forward to next year.“