Litvínovští plavci přivezli z oblastního přeboru 29 medailí a 5 titulů přeborníka

0
1273

V uplynulém víkendu proběhl podzimní oblastní přebor staršího žactva a dorostu. Přebor se konal v Chomutově a zúčastnilo se ho bezmála 240 plavců z 19 plaveckých klubů krajů Ústeckého a Libereckého.
Pro dvanáctileté, třináctileté a čtrnáctileté byly tyto závody nominací pro zimní Mistrovství České republiky. Litvínovští plavci se představili ve skvělé formě.
Kamila Javorková v kategorii dvanáctiletých vybojovala tři tituly oblastního přeborníka na tratích 100 a 200 polohový závod a 100 motýl, tři stříbrné medaile přidala v závodech 50, 100, 200 volný způsob a sbírku završila dvěma bronzy na 100 a 200 znak.
Josef Jupa v kategorii třináctiletých získal titul oblastního přeborníka na trati 100 motýl a dvě bronzové příčky mu patřily v závodech 200 polohový závod a 200 motýl.
Adam Novák v kategorii čtrnáctiletých vybojoval přebornický titul na trati 200 volný způsob, stříbrný byl třikrát na 100 a 200 motýl a 200 polohový závod, bronzová umístění mu patřila v závodech 100 a 400 polohový závod a 200 prsa.
Anna Haselbergerová v kategorii čtrnáctiletého žactva získala 5 medailí, z toho dvě stříbra na 100 polohový závod a 200 znak a třikrát dohmátla bronzová na tratích 100 znak, 200 volný způsob a 200 polohový závod.
V kategorii dorostu získala Adéla Dvořáková dvě bronzové medaile na tratích 200 polohový závod a 100 motýl. Jakub Dietrich si dohmátl pro bronz v závodě 200 motýl.
Litvínovská děvčata ve složení Anna Haselbergerová, Kamila Javorková, Adéla Dvořáková a Adéla Březinová získala bronzové medaile v obou vypsaných štafetových závodech na 4×50 m polohový závod a 4×50 m volný způsob. Žáci ve složení Ondřej Wohl, Adam Novák, Josef Jupa a Josef Seiler získali bronzovou příčku ve štafetě na 4×50 m volný způsob.
V prosinci proběhnou Mistrovství České republiky dvanáctiletých v Trutnově, třináctiletých v Mladé Boleslavi a Kopřivnice přivítá nejrychlejší čtrnáctileté.