Homerlive

Andílci startovali na turnaji mini v Ústí nad Labem

V sobotu 19. března se hrál turnaj Podkrušnohorské ligy mini 6 + 1 v Ústí nad Labem.

„Užitá sobota podtržená krásnými výkony našich andílků,“ řekl k podniku házenkářské mládeže v krajském městě trenér Jiří Maršík.

Soutěž vznikla po dohodě trenérů, jako alternativa k soutěžím mini 4 + 1. DHK Baník Most využil nabídku a v jarní části zaujal místo, které se uvolnilo. Pro děvčata Baníku jsou utkání proti chlapeckým týmům velkým přínosem a po tomto kole je zřejmé, že pro házenkáře z HK Město Lovosice, HK Baník Most, Lokomotiva Louny, HSK Tygři Ústí nad Labem a HK Chomutov dokážou být velice důstojným soupeřem.

Hrací doba v této soutěži je 2 x 10 minut s tím, že se prvních pět minut hraje osobní obrana po celém hřišti. Most do Ústí přicestoval s deseti hráčkami do pole a dvěma brankařkami. „Jako vždy i v sobotu pro nás bylo prioritou zdokonalování a učení se, před výsledkem v utkání. Proto jsme holky rozdělili na dvě vyrovnané pětky s tím, že šestou vždy doplní hráčka z pětky druhé a každá si zahraje vždy jeden poločas v každém utkání a vzhledem k tomu, že každé klání začíná osobní obranou. Prostřídávali jsme je tak, aby vždy začínala jiná lajna. Stejně to platilo i pro obě brankařky. Já osobně musím podotknout, že naše holky hrály s velikým zápalem a nasazením, bojovaly o každý míč, snažily se hrát rychle dopředu, viděly se a krásně kombinovaly, i když někdy trošku moc, ale prostě dvěma slovy - byly skvělé. Přesto všechno je jasné, že i tento turnaj nám ukázal věci, na kterých ještě musíme zapracovat a které ještě zdokonalit. V závěru jen podotknu, že za velice povzbudivé považuji to, že s touto filozofií, kdy dostávají stejnou příležitost všechny hráčky, se holkám podařilo ve čtyřech zápasech zvítězit a jedině chlapci z Lovosic byli nad jejich síly. Tenhle den jim prostě vyšel a já s trenérkou Nikolou Bartáskovou jim za něj děkujeme,“ ohlédl se za turnajem Maršík.

Sestava DHK Baník Most: Petra Mayerová, Štěpánka Lukašuková – Katka Procházková, Lucie Válečková, Eliška Řádová, Anna Bechňská, Karolína Mocková, Marie Čápová, Adéla Aubrechtová, Adriana Kvačková, Viktorie Brodáni, Anna Chaloupková. Trenéři: Jiří Maršík a Nikola Bartásková.
Post date: 2016-03-23 09:59:00
Post date GMT: 2016-03-23 08:59:00