Badmintonisté Baníku startovali na několika turnajích

0
2064

Badmintonisté Baníku Most se představili na několika turnajích. Prvním bylo Granda Prix C, kategorie U 13 v Liberci. Odvahu jet na céčkový turnaj do zasněženého Liberce našla jen Laura Stará. A nevedla si na svém prvním postupovém turnaji špatně.

Třetí kolo oblastního přeboru dospělých se hrálo v Teplicích.

Hostitelem byl místní BK Goram. Mostečtí se museli tentokráte obejít bez Jakuba Cacha, který se nemohl zúčastnit kvůli zdravotním problémům. Za Baník tedy hráli: Klára Dokládalová, Terka Kozempelová, Jirka Král st., Sváťa Hofman, Luboš Trubač a Pavel Bleyer.

Z Teplic jsme si nakonec přivezli výhru 6:2 nad domácími a remízu 4:4 s BK TU Liberec. Před posledním kolem soutěže, které se odehraje poslední únorový víkend v Liberci, patří Baníku průběžné druhé místo v tabulce. V Mostě se hrál turnaj Grand Prix D kategorie U 17 Most. Domácí Badmintonový klub Baník Most reprezentovaly na turnaji jen zástupkyně něžného pohlaví. Aneta Šlemerová, Anička Kindlová a Karin Lahučká. Získaly dohromady tři umístění na stupních vítězů. Aneta byla stříbrná ve dvouhře, bronzová s Aničkou ve čtyřhře a bronzová v mixu. Postup na GP C vybojovala Aneta a Anička.