Bivojové se vrátili z Kladna se všemi body

0
989

Litvínovští borci se střetli s Kladnem poprvé po téměř 32 měsících v ligovém zápase, a to na stejném místě, kde ve třetím i čtvrtém semifinále ročníku 2014/15 zvítězili poměrem 8:4, resp. 8:1, a po vítězství 3:1 v sérii postoupili do finálové série s pražským Startem, s nímž se utkají hned v následujícím kole probíhající sezóny.

Začátek zápasu byl v režii domácího Kladna, zřejmě povzbuzeného výhrou v předcházejícím kole nad vedoucími Vinohrady, ale Bivojové postupem času přeci jenom hru vyrovnali. A když třikrát vyrovnali i skóre zásluhou parádních akcí obránců Skuhrovce a Tichého, byl stav po první třetině vyrovnaný 3:3.

Do druhé třetiny nastoupili litvínovští hráči lépe než do té první, ale když v poslední minutě inkasovali v oslabení po přísném vyloučení, šlo se do poslední třetiny za stavu 5:4 pro domácí.

V poslední třetině se pak výkon Bivojů zlepšil natolik, že dokázali domácímu týmu uštědřit nefalšovaného tenisového kanára, a pro sebe nakonec v poklidu uzmout další důležité tři body do prvoligové tabulky.

Kanonýři Kladno – Bivoj Litvínov 5:10 (3:3, 2:1, 0:6)

branky (asistence): 11:02 Michal Skuhrovec, 17:24 Viktor Hocelík (Ondřej Tichý), 18:31 Lukáš Pudil (Ondřej Tichý), 27:23 Ondřej Krejčí (Jakub Vitvar), 44:56 Michal Skuhrovec (Daniel Hulič), 48:17 Ondřej Hertl (Daniel Hulič), 48:33 Lukáš Pudil (Jiří Pecháček), 54:24 Lukáš Pudil (Jiří Pecháček), 58:41 Marek Mandelbaum, 59:09 Jaroslav Kropáček (Daniel Hulič), střely 25:29

Vyjádření trenéra:

„Dneska to byl opravdu těžký zápas. Sice jsme se oproti posledním zápasům výrazně zlepšili v útoku, ale stále tomu něco málo chybí, takže máme hodně na čem pracovat. Tři body jsou ale v každém případě parádní, a celý tým zaslouží uznání za zlepšený výkon v poslední třetině.“

V dalším domácím zápase ve své domácí sportovní hale u Koldomu se Bivoj Litvínov představí znovu v pátek 17. listopadu se Startem Praha od 17:00 hodin.

O dva dny později pak v neděli 19. listopadu na půdě Pelhřimova od 16:00.