Bivojové udrželi prvoligovou soutěž

0
1315

Litvínov vs. Pelhřimov 4:2 v sérii (5:7, 4:2, 4:7, 7:6, 12:9, 4:2)

Litvínovští hráči využili hned prvního mečbolu v sérii, odměnou jim tedy je setrvání v prvoligové soutěži i v dalším ročníku..

Bivojové vstoupili do utkání výborně, tak jak si to jistě naplánovali. K jejich škodě ale v první třetině dokázali z velkého tlaku vytěžit pouze jednu branku v 19. minutě zápasu. Ve druhé třetině šli Bivojové naopak rychle do dvoubrankového vedení, ale pelhřimovští hráči kontrovali brankou ve 25. minutě ze standartní situace v přesilové hře. Litvínov však dále tlačil svého soupeře k jeho brance, a když skóroval do přestávky pouze jednou, byl před třetí třetinou rozdíl opět dvoubrankový – 3:1.

Ve třetí třetině šli litvínovští hráči do vedení 4:1, poté sice chvílemi vypadali, že se na nich podepsalo jejich vlastní vysoké tempo, ale komplikace s výhrou již nedopustili. Litvínov tedy končí sezónu třemi výhrami ve vyřazovací části v řadě, což se mu v celé své historii ještě nepovedlo ani jedenkrát. Snad se v podobném duchu odrazí do sezóny následující.

Bivoj Litvínov – Spartak Pelhřimov  4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

branky (asistence): 18:23 Tomáš Skalitz (Jiří Pecháček), 20:40 Viktor Hocelík (Lukáš Černý), 33:53 Ondřej Kašpárek (Daniel Hulič), 41:32 Tomáš Skalitz (Ondřej Hertl)

Vyjádření trenéra:

„V zápase jsme byli o dost lepším týmem. Věděli jsme co na hřišti hrát, a co platí na soupeře. V průběhu série jsme se postupně zlepšovali, a nebýt tolika neproměněných šancí, vyhráli bychom poslední zápas daleko vyšším rozdílem. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme po nedávných změnách v týmu dokázali zvednout naší hru, a relativně v poklidu první ligu udržet. Pelhřimov byl ale zdatným soupeřem, který na konci základní části proháněl i ty největší adepty na postup, a my jim přejeme hodně štěstí v baráži. Sezónu jsme zakončili třemi výhrami, což je pozitivní pro další práci. Poděkování zaslouží všichni, kteří se na tom podíleli.“