Černí andělé drží neporazitelnost, doma zdolali Veselí

0
1051

V dalším kole MOL ligy házenkářek se na palubovce domácího DHK Baníku Most představil silný celek Veselí nad Moravou.

Diváci viděli dva rozdílné poločasy. V tom prvním drželo Veselí s mistrovským Baníkem dlouho krok a domácím se nedařilo soupeři odskočit. Důvodem byla celá řada nepřesností na obou stranách, vynikající výkon podávala v brance Veselí Simona Lekešová. Navíc třem hráčkám domácích se nepodařilo proměnit sedmičku.

Do druhé poloviny utkání už ale domácí hráčky vstoupily bojovněji, střelecky se začalo dařit Sáře Kovářové a Simoně Szarkové, v brance domácí tým skvěle podržela Dominika Müllnerová. Zpestřením závěru utkání, kdy už bylo o vítězi víceméně rozhodnuto, bylo vyloučení trenéra Luboše Hudáka.

„Museli jsme se tentokrát vyrovnat s některými zejména zdravotními nástrahami. Na doporučení lékaře jsme do zápasu nemohli pustit Markétu Jeřábkovou, ani Simona Szarková nebyla před utkáním úplně zdravotně fit. V prvním poločase jsme měli obrovský problém se prosadit přes soupeřovu vynikající brankářku. Bohužel naší největší nemocí v poslední době je koncovka, neproměňujeme šance a nedostaneme se do našeho obvyklého tempa. Sami se pak trápíme, ačkoli si dokážeme dobře vypracovat šance, ať už z prostoru brankoviště, nebo ze spojky. Naopak naší velkou výhodou je, že svou hru neustále tlačíme kupředu ve velkém tempu. Momentálně máme i velký problém s proměňováním sedmiček, když naše tři vyhlášené sedmičkářky neuspějí. Na tom určitě budeme muset zapracovat,“ řekl k průběhu zápasu domácí kouč Černých andělů Peter Dávid. Trochu skromnější byl po skončení utkání trenér hostí Ľuboš Hudák. „Druhý poločas jsme se trápili v útoku, naprosto nám nešla střelba, ať už z vyložených šancí nebo ze střední vzdálenosti. Tam se Mostu podařilo odskočit, Müllnerová v brance Mostu podala ve druhém poločase také vynikající výkon, takže nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství,“ řekl.

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 30:24 (12:11). Nejvíce branek: Szarková 9, Kovářová 9, Zachová 5/2 – Šustková 7/1, Olšovská 4/2, Novotná 4. Rouzhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří. Sedmimetrové hody 5/2 – 5/3. Vyloučení 2/2, červená karta trenér hostí. Diváci: 825.