Černí andělé na Slavii neuspěli a mají bronz

0
2036

Pětadvacáté kolo WHIL mělo určit, kdo po obhajobě interligového zlata, které získala Iuventa Michalovce, dostane stříbrné medaile a na koho zbydou bronzové. Medailisty tak měl určit přímý souboj domácí Slavie Praha a hostujícího DH Baník Most.

Do zápasu v Edenu vstupovali mostečtí Černí andělé s ambicemi a myšlenkami na vítězství. První poločas byl dlouhou dobu vyrovnaný a v jeho závěru domácím dokonce odskočili na rozdíl tří branek. Do kabin pak mostecké hráčky odcházely s dvoubrankovým vedením za stavu 11:13.

Druhý poločas Slávistky postupně přidávaly a posledních deset minut zápasu bylo zcela v jejich režii. Most tak odjel s porážkou.

„Náš vstup do zápasu, oproti těm předešlým, byl ideální – rychle jsme vedli 2:0. První poločas sice skončil našim 2brankovým vítězstvím, ale měl jsem pocit, že jsme ho klidně mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Zato druhý poločas se mi velmi těžce popisuje. Myslím, že výstižným termínem je black out, a to celého týmu. Nyní musíme hodně zapracovat na naší psychice, protože stačí několik nevydařených akcí a hned nás to rychle táhne dolů. Slavia právem ovládla druhý poločas. Naší šancí je vše napravit v play off. Dlužíme to fanouškům, kteří nás celý rok podporují. A děkujeme jim za jejich podporu i na venkovním zápase v Edenu. Vítězství Slavie bylo zcela zasloužené. Gratuluji soupeři ke stříbrným medailím,“ konstatoval po utkání mostecký kouč Peter Dávid.

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 29:22 (11:13). Nejvíce branek v utkání: Jeřábková 6, Růčková 4/1, Martinková 3, Súkenníková 3.