Divize A žen Čechy – první domácí zápas jara přinesl fotbalistkám Baníku výhru

FK Baník Souš – SK Horní Bříza z.s. 3:0 (0:0)

ŽK: 0-1, bez ČK, 50 diváků.

Branky: Polívková 2 (47. a 82. min.)  a Králová (83. min.)

Fotbalistky Baníku Souš se v sobotu 26. 3. poprvé v jarní části sezóny představily na domácí půdě. Po smolné prohře z minulého týdne na hřišti Jirkova si Číči chtěly spravit chuť a v utkání s Horní Břízou se jim to nakonec povedlo. Stejně jako v předchozím zápase, i nyní bylo konečné skóre 3:0, tentokrát však ve prospěch našich žen.

Chuť zvítězit předvedly domácí hráčky už ve 2. minutě, kdy se do zakončení dostala Polívková, její střelu však hráčka Břízy blokovala. Ve 12. minutě byla v šanci Kratinová, když po přesném centru Králové zakončovala hlavou. Balon se jí ale nepovedlo trefit ideálně a její pokus tak končí vysoko nad bránou. Hezký centr po povedené kombinaci na polovině soupeřek předvedla také Tóthová, když se snažila najít nabíhající Polívkovou, které však chyběly centimetry k zachycení přihrávky. V 18. min. musí první střelu na domácí svatyni likvidovat kapitánka Hůlová, která musela zastoupit v brance nemocnou lapačku Puravcovou. Ta připravila pro diváky i trenéry chvilku napětí také ve 30. minutě, kdy po nepřesné rozehrávce nabídla šanci hostujícím hráčkám. Své zaváhání ale okamžitě napravila a prudkou střelu po zemi bravurně vychytala. O dvě minuty později se na druhé straně hřiště dostala k odraženému míči z rohového kopu Schubertová a hezkou střelou z dálky provětrala rukavice brankářky hostů. Poslední šanci prvního poločasu měla Tóthová, když vyslala krásnou střelu pod břevno, kterou gólmanka Břízy naneštěstí pro domácí dokázala vyrazit. První půle tak končí smírně pro obě strany 0:0.

Charakter hry se ale změnil hned v prvních minutách druhého poločasu. Ve 47. minutě Polívková předvádí krásný přímý volný kop a konečně mění skóre – 1:0. První gól zápasu domácí hráčky vyburcoval a silný tlak nedokázaly fotbalistky Horní Břízy příliš dlouho ustát. Fotbalistky Souše je jasně přehrávaly a nedaly jim jedinou šanci na vyrovnání. Ba naopak. V 82. minutě přichází faul na boční hranici pokutového území hostujícího týmu a rozhodčí nařizuje přímý volný kop pro domácí. K míči se staví opět Polívková a ani tentokrát nezklame. Točený balon z úhlu končí v síti – 2:0. Hostující tým však nedostane od soušských fotbalistek ani minimum prostoru a hned v 83. minutě přidává další gól Králová, když se dokáže prosadit po přesném centru z levé strany hřiště za obranný val od Svobodníkové i přes obklopení obrany z Břízy – 3:0. Od té chvíle už je o vítězi zápasu rozhodnuto, Číči ale nepolevují a do konce zápasu si dokážou vytvořit ještě pár hezkých šancí. V 86. minutě má po chybě gólmanky hostů příležitost Vorlíčková, její střela z úhlu ale končí vedle. V 87. minutě zahrávají domácí rohový kop a k odraženému míči se dostává Svobodníková. Z voleje vysílá krásnou střelu pod břevno, kterou brankářka vyráží na další roh. Ten je kopií předešlé akce, Svobodníková se opět dostává k zakončení, i druhá střela jí pěkně sedla, ale hostující gólmanka už další gól Souše nedovolí. Do konce zápasu už se skóre nemění a zápas končí pro Souš pěkným výsledkem 3:0.

Zeptali jsme se trenérů hráček Baníku O. Chlada a K. Giampaoliho na průběh utkání. Oba shodně konstatovali: „Nebylo to jednoduché utkání. Tým Horní Břízy hrál velice dobře v obraně, kdy přes organizovanou obranu jsme se obtížně prosazovali, a soupeř hrozil rychlými brejky. Již v první půli jsme mohli vstřelit branky ze standardních situací, ale vždy nám chyběl krůček nebo jsme selhali v koncovce. Nakonec jsme rozhodli ve 2. půli právě ze standardek, kdy Polívková předvedla krásné zakončení, pro která se chodí na fotbal.“

V příštím týdnu zajíždějí hráčky Baníku Souš k zápasu na půdu vedoucí Chyše, kterou se také pokusí připravit o body.

Sestava: Hůlová – Schubertová, Kratinová, Ratajová, Bouřilová – Budilová (72‘ Nováková), Svobodníková, Králová, Tóthová (41‘ Hejduková) – Polívková, Vorlíčková

Trenéři: Chlad Ondřej a Giampaoli Karel
Post date: 2016-03-31 08:37:39
Post date GMT: 2016-03-31 07:37:39