Do play off vstoupili Černí andělé výhrou

0
2313

Za obhajobou mistrovského titulu vykročily házenářky DHK Baník Most tou správnou nohou. V prvním semifinálovém zápase play off v Porubě totiž těsně porazily domácí DHC Sokol a do odvetného utkání půjdou s dvěma mečboly. Poruba je tak krok od vyřazení.

Soupeř přitom měl povedený vstup do zápasu, ve kterém šel dvakrát do vedení. Následně se ale Poruba přestala prosazovat, a to především díky dobře organizované obraně Černých andělů, spolu s Dominikou Müllnerovou v brance. Z 2:1 otočili skóre na 2:8 a bezpečně udržovali náskok, který se vyšplhal až na sedm branek.

Ve druhém poločase Poruba postupně přidávala tempo a 6 minut před koncem byl stav dokonce nerozhodný. Zkušenosti Mosteckých z kvalitních a vypjatých zápasů však Baník nezahnaly do kouta, naopak. Soupeři přidali tři branky a opět měli náskok. V samotném závěru pak dokázaly hráčky Poruby snížit na rozdíl jediného gólu. Hubený náskok si ale Most dokázal pohlídat.

„Zažili jsme neskutečně dramatické utkání, kompliment pro oba týmy. Soupeř se ve druhém poločase vrátil do utkání, nikdy se v zápase nevzdal. Věřil své síle a náš fantastický první poločas během nějakých dvanácti minut vygumoval. V závěru rozhodlo jednoznačně naše štěstí, ale pokud vedeme necelé dvě minuty před koncem o tři branky, měli bychom to trochu lépe ukočírovat. Udělali jsme ovšem dvě technické chyby a soupeř je využil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a po trapasech doma s Michalovcemi a na Slavii jsme potřebovali velký úspěch a ten se dostavil. A pokud chce Ján zažít v Mostě čtyři druhé poločasy, tak já chci zase dva první poločasy,“ řekl po utkání trenér Baníku Peter Dávid.

DHC Sokol Poruba vs. DHK Baník Most 20:21 (6:11). Nejvíce branek: Růčková 7, Szarková 6/3, Súkenníková 3. stav série 0:1.