Domácí závodníci mají z Leon Open 2016 sedmnáct medailí

0
2231

Po několika týdnech odpočinku začala sportovní sezona sportovcům, kteří se věnují bojovému sportu, konkrétně kickboxu.

Sportovcům z oddílu SK Leon, který má domovskou základnu v mosteckém Kung-fu Centru, díky termínu jarních prázdnin začala sezona soustředěním. To proběhlo ve sportovním zařízení Penzion Sport v Měděnci. Během soustředění proběhla příprava na turnaje tuzemské, ale i zahraniční. Ke konci soustředění pak odjela skupina závodníků na mezinárodní turnaj Slovak Open 2016. Na tomto turnaji vybojoval Martin Hauser dvě zlaté medaile v Pointfightingu, Petr Pastyřík dvě bronzové medaile, jednu v Pointfightingu a druhou v Lightcontactu, a Michael Hauser bronzovou medaili v PF.

Elévové se zúčastnili turnaje pro začátečníky Kadaň Open 2016. Turnaj byl pro mladé talenty SK Leon velmi úspěšný. Domů přivezli 5x zlato, 5x stříbro a 3x bronz.

Další mezinárodní turnaj, kterého se závodníci z SK Leon zúčastnili, byl domácí turnaj Leon Open 2016. Zde trenéři Petr Václavík a Vojtěch Brzoň nasadili všechny závodníky, kteří byli schopni startu. Primárním záměrem trenérů bylo dát příležitost získat závodové zkušenosti především mladým nadějím. Zkušení závodníci, kteří v minulosti pro oddíl vybojovali drahocenné kovy, sekundovali svým mladším kolegům v rolích koučů a rozhodčích. Výborně se role rozhodčích zhostili držitelé světových a evropských titulů Sabina Herainová a Martin Hauser. Aktuální mistr světa Bohdan Bárta skvěle zvládl post asistenta trenéra a o celou skupinu závodníků se perfektně postaral.

Na letošním turnaji Leon Cup soutěžilo 50 závodníků z 10 oddílů z České a Slovenské republiky. Na regulérnost vzájemných duelů dohlíželo 15 rozhodčích pod vedením Pavola Trajlínka ze Slovenska. O zdravotní zabezpečení soutěžících se postaral Martin Segovia z mostecké nemocnice, kterému na place pomáhali dobrovolní záchranáři ze Žatce.

„Jako pořadatel jsem spokojen s průběhem turnaje. Vzhledem k tomu, že v našem oddíle trénujeme především polokontaktní disciplíny Pointfighting, Lightcontact a Kick Light, rozhodl jsem se již při pořádání loňského ročníku, že z turnaje Leon Open zcela odstraním plný kontakt, tedy ringové disciplíny. Tímto vysvětlením jsem se oklikou dostal k tomu, proč jsem spokojen. Je to skutečnost, že i přes uvedená negativa nám zůstali závodníci věrni a jezdí na náš turnaj a je jich s každým ročníkem víc a za to jsem rád a vděčný. Další důvod pro to být spokojený jsou výsledky našich nováčků, kteří během turnaje vybojovali 5 zlatých medailí, 8 medailí stříbrných a 4 medaile bronzové. Štěpán Zuda získal ocenění od Řádu strážců koruny a meče krále železného a zlatého, pro nejlepšího mladšího žáka. Všem našim nováčkům tímto děkuji a gratuluji,“ ohlédl se za turnajem Petr Václavík.