Dorostenci Baníku Most NH vyhráli podzim, ostatní družstva stabilizovala kádr

0
1056
ilustrační foto

Kdo zvolil v sobotu dopoledne cestu na hřiště Baníku Most NH, měl dobrou volbu, protože svěřenci trenérů Rostislava Pátka a Radka Müllera nastoupili k poslednímu podzimnímu turnaji v plné sestavě a svým soupeřům nedali šanci.

Vyhráli jak nad KNH Litvínov 17:9, po poločasu 7:4, tak nad TJ Šroubárna Žatec 23:14, po první půli 12:8. Další tým Oblastního přeboru, tedy TJ Jiskra Raspenava, nedorazil.

Baníkovci podzimní část dorostenecké soutěže s přehledem vyhráli, v rámci zimní přípravy však čeká mostecký tým ještě spousta práce, aby dokázali své prvenství potvrdit také v druhé části sezóny.

Sestava Baníku Most NH: brankář – Jakub Rybáček, obrana – Ondřej Pátek, Josef Fobl, Jáchym Pomahač, Jaroslav Svoboda, Bohumil Butka, útok – Marek Fojtík (2 góly Litvínovu/1 Žatci), David Pham (4/10), Patrik Dinstpír (7/10), Dominic Raika (4/2), trenéři – Radek Müller, Rostislav Pátek.

Sobota je tradičním hracím dnem  pro žákovská družstva severočeského Oblastního přeboru a nejinak tomu bylo i tu uplynulou, když na žatecké hřišti vyběhly týmy mladších žáků a žaček. Mostecké týmy se snažily na podzim stabilizovat a přes zimu čeká na nejmladší národní házenkáře kombinace zábavy a drilu v tělocvičnách. Na závěrečném turnaji nakonec dokázaly bodovat za Most pouze děvčata, díky remíze 5:5 s Litvínovem, ostatní utkání Baníku odehrály bez bodového zisku.
Dorostenky Baníku Most NH byly v permanenci jak v sobotu, tak i v neděli. Také družstvo dorostenek prochází stabilizačním podzimem, kdy se již rýsují pevné základy týmu. Přes nadějný, zejména nedělní výkon, mostecké národní házenkářky bodovou sbírku nerozšířily ani proti KNH Litvínov, když na hřišti soupeřek podlehly 6:19 (2:6) a v nedělním domácím duelu pak ztratily ve druhém poločase nadějně rozehraný zápas s SK Chomutov NH 12:15 (8:8).
Sestava Baníku Most NH: Michaela Jílková, Tereza Svobodová (1 gól Litvínovu/1 Chomutovu), Tereza Ulmová (1/4), Magdalena Ulmová (0/2), Nikola Fílová (0/1), Anna Jitka Dvořáková, Cecílie Michalská, Veronika Lešťanová, Natálie Minárová (jen Litvínov, 4 góly), Marie Mikulková a Klára Husárková (jen Chomutov, 4 góly), trenéři – Ivan Kneř, Petra Zazvonilová.