Eurobabičkou roku je Mostečanka

0
3435

Vloni se stala Eurobabičkou a Dámou roku a letos získala další titul. Tentokrát v soutěži Babička roku 2020 Ústeckého kraje. Reprezentovat tak bude kraj na celostátním klání, které by se mělo uskutečnit v Olomouci. Ilonka Šnorychová z Mostu.

Soutěž se konala koncem září u příležitosti svátku seniorů v ústeckém kulturním domě, jen z důvodu hrozby nákazy místo běžných diváků seděli v hledišti pouze rodinní příslušníci.  V několikahodinovém klání nakonec korunku a ocenění Babička roku 2020 Ústeckého kraje získala Mostečanka Ilonka Šnorychová. Během soutěžního odpoledne absolvovala, stejně jako její soupeřky, krátký rozhovor, v němž se představila, volnou kategorii, kdy předvedla scénku v roli stylizované uklízečky, aby dokázala, že si umí udělat legraci i sama ze sebe, a módní přehlídku spojenou s rozhovorem s Vladimírem Hronem, který soutěž moderoval.

Třetí místo si vybojovala Jana Vránová z Roudnice nad Labem, stříbrnou babičkou se stala Hana Baráková z Lovosic a cenu sympatie získala osmadevadesátiletá Ústečanka Dana Jírová.

Vítězná Ilonka Šnorychová se narodila a žije v Mostě, celý profesní život pracovala jako recepční. S manželem vychovala dceru Renatu, která bydlí v Praze, a dnes je babičkou Klaudie a Daniela. Ráda tančí, chodí do společnosti, běžkuje, je zábavná a jak sama říká, ničemu se nepoddává.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, celostátní kolo se bude konat 18. listopadu v Olomouci. Nezbývá než držet Ilonce Šnorychové, která bude reprezentovat náš kraj, palce i pěsti.