Homerlive

HKC má za sebou další úspěšnou sezónu

Mostecký motokárový HKC Racing Team uzavřel během posledních dnů svou už devatenáctou sezónu v motoristickém sportu. Rok 2017 se nesl ve znamení vesměs úspěšné účasti ve dvou hlavních závodních seriálech. V rámci Mistrovství ČR v kartingu a Poháru Autoklubu ČR získal desetiletý Matvej Sonkin ve dvou třídách všechny tři cenné kovy.

Ve dvou posledních víkendových podnicích letošního roku, které se oba jely na okruhu v Potočišti u Chebu, sbíral moskevský školák přední umístění v měřených trénincích, v jednotlivých závodech i v závěrečném Superfinále. Startoval hned ve dvou kategoriích. Baby 60, která odpovídá jeho věku a také Mini 60, ve které bojují starší a větší soupeři, kterým přesto s přehledem stačil.

Pohár Autoklubu ČR v kategorii Baby 60 zcela s přehledem vyhrál, když se mu podařilo nasbírat 252 body mezi patnáctkou soupeřů. "Toto zlato má svůj velký význam a je potvrzením správného směru, kterým se Matvej ve své závodnické kariéře ubírá. Vítězství na republikové úrovni je v jeho čtvrté sezóně opravdovým úspěchem," řekl trenér Ivan Houzák.

V rámci oficiálního Mistrovství České republiky v kartingu absolvoval malý jezdec stejně jako v pohárových víkendech celkem pět podniků na tratích v Chebu, Písku, Vysokém Mýtě a Třinci. Po sečtení všech vybojovaných bodů a škrtnutí tří nejnižších bodových zisků, jak praví předpisy, získal ve třídě Baby 60 druhé místo s celkovým množstvím 239 bodů. Sbírku cenných kovů pak doplnil bronzem a tedy zkompletoval celkovým třetím místem v kategorii Mini 60, kde ukořistil 175 bodů.

"Bylo to celkem deset náročných závodních víkendů, nepočítaje testovací výjezdy a další tréninkové aktivity. Dalo by se vypočítávat kolik jsme spotřebovali pneumatik a pohonných hmot. Kolik náhradních dílů jsme museli měnit. Byly i závody, kdy nás zradila technika. Byly i jízdy poznamenané jezdeckou smůlou, anebo karamboly, protože motokáry jsou opravdu kontaktní sport. Tady je ale nejdůležitější trend neustálého zlepšování a zrychlování časů. Bojovnost, ale i stabilita podávaných výkonů. Matvej se postupně vyjezdil a ve startovním poli se stal pro ostatní opravdu respektovaným soupeřem," připomněl trenér.

V roce 2018 se HKC Racing Team bude účastnit své jubilejní dvacáté závodní sezóny. A není třeba tajit, že do ní opět půjde s nejvyššími ambicemi a s plným nasazením.

Post date: 2017-10-16 16:50:57
Post date GMT: 2017-10-16 15:50:57