HKC Racing Team Most bodoval i v zimní pauze při závodech motokár

0
1250

V rámci zimní pauzy závodníci neodpočívají. Pořadatel okruhového Carbonia Cupu uspořádal zimní seriál vytrvalostních halových závodů motokár pod názvem Carbonia Karting Serie 2017 – 2018. HKC Racing Team spojil síly s týmem Lutopol a do úvodní dvouhodinovky v Kartcentru Radotín nasadil hned dvě posádky. Ty obsadily nádherné druhé a třetí místo mezi čtrnácti soupeři.

Pravidla závodu mluví o tom, že každá posádka musí během dvou hodin minimálně třikrát zastavit v boxech a logické tedy bylo nasazení tříčlenných týmů. HKC do boje vyslal na jednom stroji Aleše Kohouta, Marka Borise Machuldu a Moniku Podhradskou. Na druhém pak odstartovali Petr Zelenka, jeho dcera Sára a Patrik Melichar.

Technické podmínky měli všichni zcela stejné, protože se jelo na identických motokárách z radotínské půjčovny. Šlo tedy především o bezchybnou jízdu, a pokud možno co nejlepší strategii. V obojím se mostecké stáji dařilo a tak v cíli druhý byl Kohout s kolegy, přičemž stihli odjet 83 kol s nejlepším časem na okruh 1:23,828. Třetí místo obsadila posádka Petra Zelenky s celkem 82 okruhy a nejlepším časem 1:24,016.

„Z výsledků je poznat, že šlo o velice vyrovnanou bitvu. Vítězný tým podal skvělý výkon a odjel jen o jedno kolo víc než my. Byla to skvělá průprava na další sezonu,“ řekl trenér KC Ivan Houzák. Dodal, že krátký odpočinek si tým dopřeje během svátků, ale po Novém roce už se zase bude pokračovat v práci na technice a přípravě na další sezonu.