Homerlive
https://www.homerlive.cz/horecka-nedelni-noci/

Horečka nedělní noci




Velký sál Městského divadla v Mostě ovládne v neděli 15. května Horečka nedělní noci. Výtěžek z představení bude věnován nadačnímu fondu AutTalk a Terezce Vágnerové. Diváci se mohou těšit na známé písně v podání českých umělců.

Vystoupí Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Olga Lounová, Hana Holišová, Petr Kutheil, Leona Gyöngyösi, Hana Seidlová, Pavel Režný, Petra Vraspírová, Michael Kluch, Gygy Gyöngyösi, Václav Tobrman, Veronika Mertová, Ema Katrovas, Jana Trojanová, Michael Vykus, Miroslav Dvořák, Radim Madeja, Tereza Vítů, Lilian Fischerová, Michal Krupa, členové MDM: Jakub Koudela, Michaela Krausová, Jan Beneš, Regina Razovová, Michal Pešek, Matyáš Procházka, Václav Vlas, Pavel Čirip, STORM Ballet Plzeň a Taneční škola Filip Gregoriades, taneční skupina The F.A.C.T. Akce se koná pod záštitou místopředsedkyně Senátu Miluše Horské.

„Bude to jedinečné představení sestavené z hudebních čísel v podání známých osobností, z nichž většina bude v Mostě poprvé. Podařilo se nám dát dohromady několik složek – herce, zpěváky, tanečníky i choreografy, kteří se sejdou za účelem vytvořit něco, co ve finále pomůže. Je krásné, že akce bude mít nejen uměleckou hodnotu, ale i dobročinný přesah,“ popsala galavečer organizátorka a choreografka akce, která je zároveň členkou mostecké činohry, Lilian S. Fischerová.

Co vše se může stát během jedné nedělní noci v opuštěném baru, kde kdysi bývalo až nebývale živo? V tomto magickém opuštěném prostoru, plném vzpomínek, ožívá dávno zašlá sláva pěveckých hvězd napříč celým 20. stoletím. Potkáme tu též celou řadu lidských osudů. Proč do tohoto zapomenutého kabaretu chodí bohatý podnikatel, babička, bezdomovci, či proč si tu dávají první rande osamělí středňáci? To vše nám odhalí mladý milenecký pár, který se tu objeví čistě náhodou a během nedělní noci zažije nečekané věci. Zpěv, tanec a láska. To vše a mnohé další v jedinečném muzikálovém benefičním představení.

Kdo je kdo:


Lilian S. Fischerová

Vystudovala Taneční konzervatoř v Praze, Antropologii na ZČU v Plzni a VOŠ hereckou v Praze, absolvovala půlroční stáž na UNITEC – University for performing and screen arts v Aucklandu na Novém Zélandu. Již během studia na Taneční konzervatoři hostovala v baletním souboru Balogh Prag Ballet, tančila malá sóla v klasických titulech jako Labutí jezero, Louskáček, Spící krasavice, Dáma s kaméliemi, Romeo a Julie atd. Titulní roli si pak zatančila v baletu Carmen v choreografii Roberta Balogha. V roce 2007 se stala 2. českou vicemiss v soutěži Česká Miss a téhož roku byla v TOP 15 ve světové soutěži MISS Intercontinental. Behěm svého studia VOŠ herecké nastudovala roli Kristy (Brian Friel: Tanec na konci léta, režie: Kateřina Macháčková) a Elvíry (Noel Coward: Rozmarný duch, režie: Zuzana Páleníková). Po studiích hostovala na rozličných scénách. Představila se v roli Ženy v norském dramatu Zima (Joe Fosse, režie: David Šiktanc), Adině (Pierre Marivaux: Expermient, režie: Radka Tesárková) a v Judy, bláznivé britské komedii Dokonalá svatba (Robin Hawdon, režie: Lumír Olšovský). Od roku 2013 je v angažmá v Městském divadle v Mostě. V autorském projektu Černá ovce rodiny tančí roli Olgy Hepnarové (režie: Viktorie Čermáková). Na televizní obrazovce jste ji mohli vidět v seriálu Ulice, První krok,ve filmu Milana Cieslera Láska je láska a Správnej dres (režie: Stano Sládeček). Je zakladatelkou Divadelní společnosti INDIGO Company.
AutTalk

Nadační fond, který se zaměřuje na pomoc dětem postiženým autismem a jejich rodinám.

„Vlastní příběh, tak jednoduchý a obyčejný důvod, nás přiměl k tomu, abychom založili nadační fond. Naším symbolem je modré srdce, protože téma je pro nás jednoduše srdeční záležitost. Modrá barva je symbolem autismu, a proto je i naše srdce modré. Ano, tak jednoduché to je, protože v jednoduchosti a opravdovosti je síla,“ shodují se zakladatelé Nadačního fondu AutTalk. Ten vznikl s láskou, vírou ve spolupráci a s odhodláním zlepšovat možnosti dětí s PAS a jejich rodin.

Zakladatelé: Kateřina Sokolová, Jan Sokol, Josef Šindelář.

www.auttalk.cz
Terezka Vágnerová

V roce 2010 diagnostikovali tehdy desetileté Terezce nádor na mozku. Terezka musela absolvovat velmi náročnou a intenzivní léčbu, která trvala více jak dva roky. Během léčby podstoupila dvě složité operace mozku, dva typy chemoterapií a radioterapii. Při druhé operaci ochrnula na pravou polovinu těla, vznikla tzv. pooperační plegie (úplné ochrnutí). Následovalo ozařování a první chemoterapie. Ta nejenže nezabrala, ale tělo na ni navíc zareagovalo velmi negativně. Na měsíc se Terezce zastavila střeva. Terezce je nyní 18 let. Se zmiňovanými následky, dalšími zdravotními problémy a komplikacemi se stále ve velké míře potýká. Tereza používá vozík, chybí jí jemná motorika, učí se mluvit, číst, psát, počítat. Její stav se začal zlepšovat po absolvování speciální neuroterapii v rehabilitačním centru Adeli. Každá taková rehabilitace zlepšuje Terezčin život o 100%. Cena za třítýdenní terapii činí 5 578 euro.
Post date: 2016-05-12 16:48:38
Post date GMT: 2016-05-12 14:48:38