Homerlive

Javorková novou držitelkou rekordu

V uplynulém týdnu v Plzni proběhly třídenní velice kvalitně obsazené mezinárodní závody Plzeňské sprinty 2017. K vidění byly výkony plavců ze 13 států, včetně mistryně světa na trati 200 m znak Daryny Zeviny. Z Plaveckého klubu Litvínov vyrazilo sbírat zkušenosti a posouvat hranice osobních rekordů pět plavců: v dorostenecké kategorii Adam Novák a Anna Haselbergerová, v kategorii staršího žactva Kamila Javorková, Alexandra Letalíková a Josef Jupa.
Atmosféra závodů byla fantastická a osobními rekordy se to jen hemžilo. Absolutním emotivním zážitkem bylo překonání šest let starého rekordu ČR třináctiletého žactva na trati 50 m motýl, který měl hodnotu 0:29,73 a byl doposud v držení chomutovské plavkyně Štěpánky Šilhanové. Litvínovská plavkyně, několikanásobná mistryně ČR a juniorská reprezentantka Kamila Javorková v rozplavbách časem 0:29,95 postoupila do užšího finále B, kde se vybičovala k výkonu 0:29,47, a rekord byl rázem na světě. Příjemným faktem zůstalo, že nový rekord i nadále zůstává v divizi severočeského plavání.
Post date: 2017-10-26 12:41:39
Post date GMT: 2017-10-26 11:41:39