Javorková s Novákem přivezli z Jarní ceny jedenáct medailí

0
2361

V uplynulém víkendu se v Praze Podolí na padesátimetrovém bazéně konal 12. ročník Jarní ceny Prahy. Konkurenčně silně obsazených závodů se účastnili plavci ze 49 klubů napříč republikou. Plavecký klub Litvínov měl dvě želízka v ohni a to Adama Nováka (2002) a Kamilu Javorkovou (2004).

Kamila Javorková si v kategorii mladších žaček nenechala uplavat jedinou možnost získat medaili. Ze šesti startů byla šestkrát na stupních vítězů. Zlatou medaili a bodově nejvíce ohodnocený výkon v kategorii mladších žaček získala za čas na trati 100 m volný způsob. Tři stříbrné medaile vylovila na tratích 50 m volný způsob, 200 m znak a 100 m motýl. Kompletní sbírku medailí završila dvěma bronzy v závodech 100 m znak a 200 m polohový závod.

Adam Novák v kategorii starších žáků získal pět medailí. Dvakrát vystoupal na stupínek nejvyšší a za výkony na tratích 200 m polohový závod a 200 m motýl převzal zlaté medaile. Tři stříbrné medaile vybojoval v závodech na 100 m a 200 m prsa a 100 m motýl.