Homerlive

Kamila Javorková vítězkou Litoměřického kalichu

O víkendu se konal 19. ročník Litoměřického kalichu. Tradiční plavecké závody byly vypsány pro čtrnáctileté a mladší plavce a zúčastnilo se jich 17 plaveckých oddílů napříč republikou.

Do Litvínova, zásluhou Kamily Javorkové, putovalo šest zlatých medailí. Javorková s přehledem ovládla všechny tratě a soupeřkám nezbývalo, než se porvat o umístění za touto velmi talentovanou plavkyní a šestinásobnou mistryní České republiky z roku 2016. Vítězství si Javorková pohlídala na tratích 50 m a 100 m volný způsob, 50 m a 100 m motýl, 50 m znak a na trati 100 znak, která byla vypsána pro ročník nar. 2004 jako finálová: Nejprve zvítězila v rozplavbách časem 1:10,4 a ve finále svou neporazitelnost obhájila i s vylepšením času na 1:09,9. Dalším medailistou ve žlutočerných barvách byl Josef Jupa, který si vyplaval bronz na trati 50 m znak.
Post date: 2017-02-23 10:16:04
Post date GMT: 2017-02-23 09:16:04