Homerlive

Litvínov bral dva body na ledě sousedního Chomutova

Prvního venkovního vítězství v novém roce dosáhl Litvínov v derby s Chomutovem. Na ledě Pirátů dokázal třikrát srovnat náskok soupeře a nakonec rozhodnout v samostatných nájezdech.

U tří gólů byl útočník Juraj Mikúš (1 + 1 a rozhodující nájezd). Do sestavy se vrátili obránce Sorvik a útočník Černý. V zápase nechyběli ani oba bratři Lukešové, starší litvínovský forvard František a mladší chomutovský gólman Štěpán.

„Do zápasu jsme nevstoupili podle našeho záměru. Ve hře pět na pět se nám nedařilo hrát, co jsme si před utkáním řekli. Měli jsme dvě přesilovky, ale nebyly povedené, takže z počátečního tlaku, který jsme díky přesilovkám mohli mít, jsme neměli nic. Naopak jsme dostali gól, který jsme v závěru dorovnali. Druhá třetina už byla lepší, ale opět jsme prohrávali. Naštěstí jsme další povedenou přesilovkou srovnali. Ve třetí třetině jsme se vlastními vyloučeními dostali pod tlak, který soupeř po našich ubráněných oslabení využil. Už to nevypadalo dobře, naštěstí jsme v závěru utkání srovnali. Jsme šťastní, že jsme si vybojovali bod v nájezdech,“ řekl k průběhu utkání asistent trenéra Darek Stránský.

Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov 3:4sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 7. Vantuch, 25. V. Růžička (Mrázek), 54. Szathmáry (Smejkal) – 19. Mikúš (F. Lukeš, Hübl), 29. F. Lukeš (Mikúš, Kubát), 57. Doudera, nájezd Mikúš. Rozhodčí: Úlehla a Bulanov. Vyloučení: 4:4, navíc Čutta (L) 2+10 min. nesportovní chování .Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Zásahy: Š. Lukeš 17 – Kantor 21. Diváci: 4 732. Sestava HC Verva Litvínov: Kantor – Iberer, Sørvik – Baránek, Čutta – Kubát, Gula – Doudera – Sklenička – M. Růžička, Mikúš, Černý – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – F. Lukeš, Hübl, Jánský – Matoušek, Válek, Řehoř. Připraven Soukup. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.
Post date: 2018-02-09 08:48:46
Post date GMT: 2018-02-09 07:48:46