Litvínov vykročil do baráže vítězně, Duda vstřelil Slavia dva góly

0
1688

Hokejisté Vervy Litvínov začali baráž, v které se bojuje o udržení v nejvyšší soutěži vítězně. V úterním zápase vyprovodili ze svého ledu pražskou Slavia 4:2 a připsali si tři cenné body. Dvě branky v utkání zaznamenal útočník Radek Duda. „Vstoupili jsme do utkání dobře, vytvářeli si tlak, ale bohužel z toho nepadla branka. Ve druhé třetině jsme trochu přestali hrát a pustili soupeře víc do hry. O přestávce jsme si řekli, že se vrátíme ke hře z první třetiny a to se nám vyplatilo. Po zbytečné chybě jsme inkasovali z trestného střílení, to by se nám nemělo stávat. Ale jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ ohlédl se za průběhem utkání asistent litvínovského trenéra Jiří Šlégr. HC Verva Litvínov – Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 21. Piroš (Martynek, Trávníček), 37. Havlíček (Hanzl, Kubát), 41. Duda (Hanzl, Kubát), 60. Duda – 38. Pavlin (Hruška), 53. Mikulík. Rozhodčí: Hribik a Úlehla. Vyloučení: 3:4, navíc Frolo (L) 2+2 min. hrubost a Robinson (S) 2 min. hrubost, Gula (L) zaviněné TS-Mikulík proměnil. Využití: 1:0. Zásahy: Petrásek 16 – Hylák 30. Diváci: 5 065. Sestava HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Piroš, Trávníček – K. Reichel, Havlíček, Hořava – Jurčík, Válek (8. Pšurný), Gerhát. Připraven Janus. Trenéři: Rulík a Šlégr