Homerlive

Litvínovské národní házenkářky zvítězily nad Chomutovem a jsou třetí

Druhá nejvyšší soutěž žen v národní házené pokračovala 4. kolem, v němž nováček soutěže z Litvínova zajížděl do sousedního Chomutova. Hostující hráčky předvedly kvalitní výkon a zaslouženě získaly druhou výhru v soutěži a družstvo KNH Litvínov se tak posunulo na 3. místo druholigové soutěže.

Hostující hráčky jako nováček nevstupovaly do zápasu v roli favorita, přesto chtěly na hřišti rivalek z Chomutova uspět, což bylo znát od úvodního hvizdu rozhodčího. Hned v úvodních minutách se ujaly dvou až tříbrankového vedení, dobře kombinovaly a předčívaly soupeřky zejména v útočné fázi. Domácí hráčky také s chutí střílely branky a skóre rostlo rychle na obou stranách. Ve druhém poločase oba týmy předváděly podobnou hru jako v prvním. Hostující celek však začal lépe bránit a několika zákroky se blýskly obě brankářky. Zápas tak od poloviny druhého poločasu litvínovské házenkářky kontrolovaly a dovedly do vítězného konce. Nejlepší hráčkou utkání byla zvolena m.n.h. Zdeňka Bilohuščínová, která nastoupila opět po boku své dcery a zatížila konto chomutovských brankářek hned 14 góly.

Trenér Marek Tomčík zhodnotil utkání: „Pro nás jsou zápasy s Chomutovem důležité, protože to je pro nás jeden ze soupeřů ve hře o udržení druholigové příslušnosti. Jsem rád, že to holky zvládly, i když jsem nebyl stoprocentně spokojen, dělali jsme spousty chyb a chvílemi nás svazovala i vlastní nervozita. Výkon Zdenči Bilohuščínové starší je obdivuhodný, ukazuje mladým hráčkám, jak výjimečná házenkářka je. Jsem rád, že nám v první druholigové sezoně pomáhá a přál bych si, aby těch zápasů v našem dresu odehrála co nejvíce.“

SK Chomutov – KNH Litvínov 19:26 (10:13). Sestava a branky: Gürtlerová, Plachá – Hochelová, Brabcová, Dubová, Váňová – Brunnerová, Bilohuščínová ml. (9), Alferiová (3) a Bilohuščínová st. (14). Rozhodoval Holý.

Průběžná tabulka 2. ligy žen, skupina A: 1. Sokol Tymákov B 4 88:32 8 bodů, 2. Sokol Blovice 4 73:60 6, 3. KNH Litvínov 4 68:69 4, 4. TJ Spartak Modřany 5 75:91 3, 5. SK Chomutov NH 3 39:66 1, 6. Sokol Ejpovice 2 26:51 0 bodů.
Post date: 2017-09-21 09:45:56
Post date GMT: 2017-09-21 08:45:56