Litvínovské sportovní gymnastky přivezly z Belgie stříbro

0
1274

Krásný a navíc famózně úspěšný byl pro litvínovské sportovní gymnastky mezinárodní závod Wase Gymcup 2017, který se uskutečnil v belgických Antverpách.

Na téměř 900 kilometrů dlouhou cestu do dějiště závodu se vydalo družstvo KSG Litvínov ve složení Agáta Strýhalová, Patricie Makovičková, Denisa Chaloupková a Uršula Hocelíková, společně s trenérem Sergejem Kargalcevem a doprovodným týmem.

I přes zcela novou zkušenost zahraničního závodu nastoupily gymnastky s jistotou a odhodláním. Po úspěšném přeskoku, za který družstvo získalo vysoké ohodnocení, jej čekaly sestavy na bradlech, které děvčata zacvičila bez jediné chyby. Gymnastky zazářily i při obtížných sestavách na kladině. Na prostných pak děvčata předvedla choreograficky velmi propracované sestavy s hodnotnými prvky. „Přestože se závodilo v opravdu těžké konkurenci 13 družstev z Belgie a Nizozemí a setkali jsme se i s mimořádně silnými týmy belgické a holandské reprezentace, dosáhlo naše družstvo na všech nářadích vysokých 134,366 bodů, které nám s přehledem a jistotou zajistily fantastické 2. místo,“ přiblížila atmosféru závodu Jitka Strýhalová.

Litvínovská děvčata uspěla i v soutěži jednotlivců. Zazářila Agáta Strýhalová. Z počtu všech 48 závodnic vybojovala 4. místo. Současně s gymnastkami na prvních třech postech dosáhla počtu 47 bodů, od jednotlivých pozic dělily všechna čtyři děvčata pouhé setiny bodů, které medailově rozhodly ve prospěch belgických reprezentantek. Agáta se také svou druhou nejvyšší známkou probojovala do finále na přeskoku, kterého se nakonec z organizačních důvodů nezúčastnila. Na 12. místě skončila nejmladší členka týmu Patricie Makovičková. Denisa Chaloupková obsadila 21. místo a na 31. místě skončila Uršula Hocelíková.

Dalším mezinárodním závodem pro závodnice KSG Litvínov bude start v Paříži. Stěžejním závodem podzimní sezony bude i krajský přebor družstev v Liberci a samozřejmě mistrovství ČR v Brně.