Homerlive

Litvínovští plavci mají 11 titulů krajského přeborníka

V uplynulém víkendu litvínovští plavci bojovali o tituly krajského přeborníka při jarním přeboru staršího žactva Ústeckého kraje v Chomutově. V počtu šesti plavců, z toho čtyř děvčat, přivezli 11 titulů krajského přeborníka, 4 stříbrné medaile a 5 medailí bronzových. V kategorii čtrnáctiletého žactva si skvěle vedla Alexandra Letaliková, která vybojovala 5 titulů krajského přeborníka na tratích 100 a 200 prsa, 200 motýl, 800 volný způsob a 400 polohový závod. K pěti zlatým přidala stříbro na trati 400 volný způsob. Mezi třináctiletými žačkami, kralovala Kamila Javorková, která získala 6 titulů krajského přeborníka na tratích 100 a 200 volný způsob, 100 a 200 motýl, 200 a 400 polohový závod. Stříbrná dohmátla na trati 50 volný způsob.   V kategorii čtrnáctiletých žáků si výborně vedl Josef Jupa, který vybojoval dvě stříbrné medaile na tratích 200 motýl a 200 znak a bronzová příčka mu patřila v závodě 100 motýl. Adam Brettschneider, v kategorii třináctiletých žáků, získal bronzovou medaili na trati 100 prsa a Eliška Němcová mezi dvanáctiletými žačkami dohmátla bronzová na trati 200 prsa.  Parádní výkon předvedla děvčata v obou vypsaných štafetových závodech. Na trati 4x50 volný způsob ve složení Kamila Javorková, Adéla Wohlová, Eliška Němcová a Lucie Toušková cinkla bronzová medaile a shodnou příčku obsadila i štafeta na 4x50 polohový způsob ve složení Adéla Wohlová, Alexandra Letaliková, Kamila Javorková a Lucie Toušková. Pro všechny kategorie staršího žactva byl tento přebor nominačním závodem na nadcházející Mistrovství České republiky. Dvanáctiletí navštíví Zlín, třináctiletí Ostravu a čtrnáctiletí Pardubice.
Post date: 2017-05-29 14:11:15
Post date GMT: 2017-05-29 13:11:15