Litvínovští plavci ve finále MČR dorostu

0
1406

Tři litvínovští plavci se zúčastnili v Praze, na padesátimetrovém podolském bazéně, červencového Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání.
Největšího úspěchu dosáhl šestnáctiletý Adam Novák, který se hned třikrát probojoval z rozplaveb do finálových závodů mladšího dorostu a to na tratích 50 m prsa, kde dohmátl na šestém místě, stejné umístění obsadil i na trati 100 m prsa a osmá příčka mu patřila v závodě 50 m motýl. I na ostatních tratích si vedl skvěle a v první desítce nejrychlejších se objevil ještě dvakrát, když na trati 200 m prsa obsadil sedmé místo a desátý dohmátl na trati 400 m polohový závod.
Pro patnáctiletou Alexandru Letalíkovou byl tento šampionát první zkušeností v kategorii mladšího dorostu a i ona se mohla radovat z finálové účasti na trati 50 m prsa, kde dohmátla na krásném šestém místě.
Třetím účastníkem šampionátu byla Kamila Javorková, která už má za sebou velice úspěšné vystoupení na Mistrovství ČR čtrnáctiletého žactva, kde ziskem pěti medailí, z toho čtyř titulů mistryně ČR, vyloženě excelovala, avšak zde byla především sbírat zkušenosti a porovnat své výkony s dorostenkami a ženami v kategorii OPEN.