Homerlive

Litvínovští plavci vybojovali 30 titulů krajského přeborníka

Během listopadu se konaly krajské přebory mladšího žactva v Litoměřicích a staršího žactva a dorostu v Bílině.

Litvínovští plavci získali neuvěřitelných 30 titulů krajského přeborníka, k tomu dalších 12 stříbrných a 13 bronzových medailí.

V Litoměřicích se stali přeborníky David Rous na tratích 50 m motýl, 50 m volný způsob a 100 m polohový závod a Tereza Kliková na tratích 50 m a 100 m prsa. O stříbrné medaili se postarali Laura Prantová na 50 m znak, Filip Brna na 50 m prsa a Adéla Bergmanová na 50 m motýl. Bronzový stupínek si vybojovali třikrát Jiří Jedinák na 50 m motýl, 100 m prsa a 100 m polohový závod, dvakrát Michaela Chmelařová na 50 m znak a 100 m polohový závod, dvakrát Laura Prantová na 50 m motýl a 100 m znak, Adéla Bergmanová na 50 m volný způsob a David Rous na 100 m volný způsob.

Starší žactvo a dorost v Bílině brali stupně vítězů vyloženě útokem. Adam Novák se stal sedmkrát přeborníkem kraje na tratích 100 a 200 m motýl, 100 m prsa, 100, 200 a 400 m polohový závod a 100 m znak, Kamila Javorková získala sedm titulů přeborníka na tratích 100, 200 a 400 m polohový závod, 100, 200 a 400 m volný způsob a 100 m motýl, Alexandra Letalíková vybojovala pět titulů přeborníka na tratích 100 a 200 m prsa a 100, 200 a 400 m polohový závod, Anna Haselbergerová převzala titul přeborníka třikrát na tratích 100 m polohový závod a 100 a 200 m znak, Jakub Dietrich vybojoval prvenství na trati 200 m volný způsob. O stříbrné medaile se postarali Anna Haselbergerová třikrát na tratích 50, 100 a 200 m volný způsob, třikrát Josef Jupa na tratích 200 m motýl a 100 a 200 m znak, Alexandra Letalíková na trati 400 m volný způsob a Jakub Dietrich na trati 400 m volný způsob. Dvakrát byl bronzový Adam Brettschneider na tratích 100 a 200 m prsa, Adéla Wohlová na trati 100 m znak a Josef Jupa na trati 100 m motýl.

V obou štafetových závodech na 4 x 50 m volný způsob a 4 x 50 m polohový závod zvítězila litvínovská děvčata ve složení Anna Haselbergerová, Adéla Wohlová, Kamila Javorková a Adéla Březinová. V kategorii mužů se o štafetové stříbro na trati 4 x 50 m polohový závod postarali Josef Jupa, Jakub Dietrich, Adam Novák a Adam Brettschneider.
Post date: 2017-11-30 11:04:34
Post date GMT: 2017-11-30 10:04:34