Homerlive

Litvínovští plavci zahájili sezónu na MČR družstev

O uplynulém víkendu se v Chomutově konalo první. kolo mistrovství České republiky družstev v plavání. Plavecký klub Litvínov, i přes fakt, že v současné době se potýká mnoho plavců s virózou, případně prochází rekonvalescencí po nemoci, poslal do boje o postup do dalšího kola družstvo žen i družstvo mužů.

Mužské družstvo ve složení Jakub Dietrich, Miroslav Soukup, Lukáš Stejskal, Adam Novák, Josef Seiler, Adam Brettschneider, Josef Jupa a plavající trenér Pavel Kadlec obsadilo v silné konkurenci osmnácti mužských družstev krásné páté místo.

Pro litvínovské barvy byly tyto závody velmi příjemným návratem do minulosti, když za družstvo mužů nastoupil Pavel Kadlec, plavec a trenér v jedné osobě, který svou trať 50 m volný způsob zvládl v luxusním čase 0:33,6. Dalším členem družstva, který se vrátil na startovní bloky po šesti letech, byl Lukáš Stejskal a jeho výkony na 50 VZ (0:25,8) a 100 VZ (0:57,9) svědčily o tom, že formu pořád ještě má. Staronovým členem družstva mužů byl i Miroslav Soukup, který závodil v litvínovských žlutočerných barvách poprvé po čerstvém přestupu z TJ Slávie Chomutov, kde působil šest let. Jeho výkony patřily ke stěžejním v rámci celkového součtu bodů družstva mužů.

Ženské družstvo ve složení Anna Haselbergerová, Adéla Ema Dvořáková, Lenka Danihelková, Anna Březinová, Kamila Javorková, Jana Seilerová a Michaela Kokšálová vybojovalo v konkurenci devatenácti družstev celkově hodně slušné šesté místo. Litvínovské „ženy“ nenechaly nic náhodě a blýskly se mnoha osobními rekordy v rámci svých individuálních tratí, ale i v rámci štafet.
Post date: 2016-01-28 12:03:48
Post date GMT: 2016-01-28 11:03:48