Litvínovští plavci získali deset přebornických titulů

0
2228

V uplynulých víkendech proběhly oblastní přebory v plavání v Rumburku a České Lípě. Jedenáctiletí a mladší vyrazili do Rumburku a z přeborů přivezli celkem 9 medailí. Dvanáctileté a starší žactvo jelo zápolit o příčky nejvyšší do České Lípy a i zde se dařilo, když dokázali vylovit celkem 22 medailí.

Mezi devítiletým žactvem se stále více prosazují Petr Adamec a Michaela Chmelařová. Adamec se stal v každém ze svých čtyř startů na 50 m motýl, 50 m volný způsob, 200 m volný způsob a 100 m polohový závod oblastním přeborníkem a Chmelařová získala přebornický titul na trati 50 m prsa, který doplnila třemi stříbrnými příčkami ze závodů 50 m volný způsob, 50 m znak a 50 m motýl. Sabina Rousová získala třetí místo na trati 50 m znak.

Dvanáctiletá Kamila Javorková získala čtyři tituly přeborníka, když zvítězila na tratích 200 m volný způsob, 200 m polohový závod, 100 m motýl a 100 m volný způsob. K tomu připojila čtyři stříbrné medaile ze závodů 100 m polohový závod, 50 m volný způsob, 100 m znak a 200 m znak.

Mezi třináctiletými žáky se čtyřikrát podíval na stupně vítězů Josef Jupa, který získal stříbro na trati 100 m motýl a tři bronzové medaile na 200 m volný způsob, 200 m motýl a 100 m znak.

Čtrnáctileté žactvo skvěle reprezentovali Adam Novák a Anna Haselbergerová. Novák se stal přeborníkem na trati 100 m prsa a k tomu připojil pět stříbrných příček ze závodů na 200 m motýl, 200 m polohový závod, 100 m motýl, 200 m prsa a 400 m polohový závod. Haselbergerová si dvakrát dohmátla pro stříbrnou medaili a to na tratích 100 m znak a 200 m znak a na závěr vylovila bronzové umístění na trati 400 m polohový závod.

Třešničkou na úspěšném vystoupení plavců na přeborech byl zisk bronzové medaile štafety 4 x 50 m polohový závod starších žaček ve složení Anna Haselbergerová – znak, Jana Seilerová – prsa, Kamila Javorková – motýl a Alexandra Letaliková -volný způsob.