Homerlive

MAXX Formula míří do Mostu

Okruhová série pro rychlé monoposty Formule F1, F3000, Auto GP, IndyCar ale i další... Maxx Formula zase po roce v Mostě.

A jak si vedli jezdci na druhém letošním závodním víkendu na Hockenheimringu v Německu?

Celkem se do kvalifikací druhého letošního klání Landsail Maxx Formula postavilo 13 monopostů. A ne ledajakých, tedy i stroje z nedávných velkých cen formule F1 jako Klass Zwart z Nizozemska na Jaguar R5 F1 Cosworth V10, Američan Phil Stratford s Benettonem B197 Judd V10, nebo Švýcar Peter Göllner se Sauberem C29 F1 Cosworth V10. Ovšem k vidění i slyšení byl dvanáctiválec v útrobách vozu Panoz DP09 Christopha Breniera z Francie. Mnoho dvanáctiválců už v monopostech nenajdeme, neboť jejich provoz a údržba není pro malé týmy žádná legrace. Sauber ale kromě pár kol tentokrát mnoho nepozávodil.

Maxx Formula rozděluje vozy do tří kategorií, tedy Prestige, Advance a Masters.

První kvalifikaci vyhrál Christopher Brenier z Francie na Panoz DP09 V12 a druhou pro změnu Nizozemec Klass Zwart s Jaguárem R5 F1 Cosworth 3,0ltr. Toho pamatují diváci z mostecké Interserie v roce 1999, kdy tam startoval s vozem Arrows IES a zvítězil.

Velký návrat po nehodě na Monze zaznamenal Švýcar Thomas Zeltner, když na Hockenheimu nejprve potřeboval získat důvěru k přítlaku vozu a pak přišly i výsledky. Jeho letecké představení na Monze tak bylo zapomenuto.

V první jízdě celkově zvítězil Christoher Brenier z Francie na Panoz DP09B MCT 4,2ltr V12, když tak oslavil i vítězství v kategorii Advance. Druhým místem celkem a vítězem kategorie Prestige se stal zaslouženě Klass Zwart z Nizozemska s vozem Jaguar R5 F1 Cosworth 3,0 l a bronzový podest čekal v cíli na druhého v pořadí kategorie Advance Gillese Breniera s dalším dvanáctiválcem Panoz DP09B. Tým Easy Formula tak slavil hned dvakrát. Thomas Zeltner z týmu Speed Center Motorsport pak vybojoval třetí místo v kategorii Advance, po havárii měl opět chuť vítězit.
Post date: 2023-06-20 12:44:28
Post date GMT: 2023-06-20 10:44:28