Mladší dorostenky DHK o víkendu vyhrály nad Plzní

0
1422

Tým mladších dorostenek DHK Baník Most hrál své utkání v neděli proti soupeři z Plzně, konkrétně HC Plzeň a šel do zápasu v roli favorita. Bohužel marodka týmu, virová onemocnění hráček a krátkodobé zranění jedné z opor týmu Barbory Hrbkové, zavdávala příchuť neznámou před začátkem duelu, protože se nevědělo, jak se tým vypořádá s absencí některých hráček.

Dorostenky však nenechaly nikoho na pochybách o svých kvalitách a hned dvěma rychlými góly Scheithauerové vedly 2:0 a jasně ukázaly, jakým trendem půjdou do zápasu. Průběh celého poločasu řídila mostecká děvčata a postupně navyšovala svůj náskok. Do šaten se šlo za stavu 12:6.

Druhý poločas byl v podobném duchu, se zabezpečenou obranou, a když začala v 5. minutě šňůra 8 gólů (21:7 ve 23. minutě), bylo jisté, že zápas děvčata zcela udrží ve své režii. Konečný výsledek 26:10 hovoří o jednoznačné výhře a tím i upevnění 1. místa ve 2. lize mladších dorostenek.

DHK Baník Most vs. HC Plzeň 26:10 (12:6). Sestava: M. Mauleová, B. Srpová 2, T. Scheithauerová 7, K. Šilhavá 1, T. Kluzáčková 5, N. Jadlovská 2/1, V. Šumová 3, N. Dřevěná 3, M. Rubínová 2/1, V. Hošková, N. Holečková 1, V. Benešová.