Homerlive

Mostecká liga malé kopané vstoupila do sedmnáctého ročníku

První jarní neděle byla na hřišti 11. ZŠ Most kulisou pro pět zápasů Mostecké ligy malé kopané. V nich se proti sobě postavilo celkem deset uchazečů o letošní titul a hned od prvních minut byly k vidění některé mimořádné výkony.

V prvním utkání ročníku se proti sobě postavili hráči Katalánců a proOFFICE. Tým proOFFICE, který byl po celou loňskou sezonu za otloukánka, prošel mezi ročníky výrazným omlazením a tentokrát se prezentoval výrazně konkurenceschopnějším dojmem. Přesto jeho nasazení na Katalánce nestačilo a ti po velmi dobrém výkonu slavili vítězství 3:0 po poločase 1:0. Prví gól ročníku vstřelil Marek Bartoš.

Následoval střet dvou letošních nováčků, týmů Švejk a Avengers Most. Ten vyzněl po velmi napínavém průběhu pro Avengers v poměru 3:2.

Následovalo utkání mezi VEM Most a Atlético Most. Pro VEM se jednalo o krutý los pro první kolo. Silné Atlético bylo bohužel výrazně nad síly bojovných VEM Most a ti nakonec padli konečným výsledkem 2:25. Nejproduktivnějším hráčem zápasu a logicky i celého kola se stal tradičně výborně střelecky disponovaný Adam Koudelka (7+4).

Skutečnou ozdobou kola bylo utkání mezi Gamblers Most a Jablíčky Chomutov. V tomto zápase se divákům servíroval malý fotbal té nejvyšší kvality. Byla to Jablíčka, kdo opakovaně chodil do vedení, ale Gambleři vždy dokázali vyrovnat a posléze za stavu 3:3 dvakrát udeřit a získat utkání i tři body pro sebe. To, kolik dostal od fotbalového boha naděleno, opět ukázal naplno v dresu vítězů Michal Macháček. Byť zavinil první gól Jablíček, následně v utkání jasně dominoval a zápas dohrál se zápisem 3+1.

Kolo uzavřelo utkání mezi GMS Most a loňským druhým týmem, Inseminátors FC Poločasové skóre však již svítilo na hodnotě 3:3 a po skončení zápasu to nakonec byli GMS, kdo slavil výhru v poměru 9:5.
Post date: 2018-03-28 08:36:42
Post date GMT: 2018-03-28 07:36:42