Mostecký NIGHT RUN přinesl překvapení

0
1686

Akce NIGHT RUN, jejíž příznivci se sešli v sobotu v Mostě na 1. náměstí, přinesla překvapení. Druhého ročníku se zúčastnilo 1100 startujících ve všech bězích.

Na náměstí se postavilo městečko, které poskytlo plné zázemí pro všechny běžce. V přilehlém mosteckém divadle mohli závodníci odložit své oblečení a převléknout se do běžeckého. Na náměstí byl také start a cíl závodů na 5 a na 10 kilometrů a probíhaly tu také dětské závody RWE Kids Cup, který byl opravdu nabitý, a na startu se sešlo přes 150 dětí. Do tempa jim tleskal i  Haribo medvídek. Dalším závodem z doprovodného programu byl Bosch Family Run pro rodiče s dětmi, a zaznamenal rekordní účast až 200 rodinných účastníků. Ve 20:30 vyběhli také účastníci pětikilometrového AVON běhu. Za každého účastníka AVON běhu putuje na konto AVON boje proti rakovině prsu 100 Kč na prevenci, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění. Hlavní závod Night Run na 10 kilometrů odstartoval o půl desáté večer a město opět zářilo během. V cíli nechybělo ani občerstvení, které nachystali organizátoři Event media s.r.o.

Vítězem hlavního závodu na 10 km se stal Pinc Zdeněk z klubu MMB Třebenice, který trať zdolal za 33:18 minut před Oto Ottenschlägerem a Jakubem Stejskalem s časem 36:24. Mezi ženami si pro zlato doběhla Zuzana Kovářová před Barborou Kopřivovou a Kateřinou Caltovou.  Nejrychlejší žena na 10 km trati závod jako řada dalších běžců chválila a ocenila i organizaci akce. Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovali i rodinné závody.