Homerlive

Mostečtí se z Brna vrátili s jediným bodem V SVČ Most se hrál šprtec i air-hockey

K prvnímu kolu nejvyšší soutěže družstev billiard-hockeye šprtce vyrazil BHC StarColor Most do Brna. Mostecký tým, který loni v 1. lize obsadil poslední místo, do úvodních zápasů ani do sezony jako takové nevstoupil jako favorit.

Hned v prvním utkání se střetl s družstvem SHL Brno, v minulém ročníku stříbrným. Od úvodu zápasu si Mostečtí trochu překvapivě udržovali mírné vedení, které zkušený soupeř v závěru srovnal na konečnou remízu 7:7. Po roční odmlce ve druhé lize se na start nejvyšší soutěže postavil druhý soupeř, a sice Šprtmejkři Ostrava. Po zisku titulu v roce 2015 se Ostravští loni 1. ligy nezúčastnili. Do nové sezony ovšem vstoupili s ambicemi navázat na předchozí úspěchy. Nejprve si poradili s domácí SHL Brno 11:6 a poté porazili i BHC StarColor Most vysoko 14:6. Z Brna se tak Most vrátil na úvod s jedním bodem. V dubnovém druhém kole jedou Mostečtí opět do Brna a střetnou se tam s Doudeen Teamem a Boskovicemi.

Zatímco hráči A týmu bojovali v Brně, ve Středisku volného času Most pokračoval šprtcový Český pohár turnajem regionální úrovně Expres. Při neúčasti prvoligistů hráli při Poháru StraColor prim členové a tentokrát hlavně členky druholigového celku BHC StarColor Most B. Z celkového vítězství se totiž radovala Valentina Grimmová a třetím místem ji doplnila Pavla Mišíková. Druhé místo obsadil Jan Matuščín.

Na stejném místě a pod stejným názvem se konal také air-hockeyový turnaj. I v tomto případě se jednalo o turnaj regionální úrovně, do Českého poháru zařazeného jako kategorie B. Vítězství si odnesl jeden z favoritů, Lukáš Doležal (Black Sharks Most). Pořadí na dalších medailových postech ale přineslo překvapení. Druhé místo obsadila Alena Laštůvková (Lejdýs Most), pro niž se jednalo teprve o druhé umístění na stupních vítězů v turnajích Českého poháru. Třetí příčku vybojoval Jakub Doležal (Black Sharks Most).

Druhou polovinu února mají stolní hokejisté volnou. Hned v prvním březnovém týdnu vyrážejí do Brna na Mezinárodní mistrovství ČR – Czech Open v billiard-hockeyi šprtci, táhlovém hokeji Chemoplast a v air-hockeyi.
Post date: 2017-02-16 10:13:15
Post date GMT: 2017-02-16 09:13:15