Homerlive

PLAY-OFF o udržení nejvyšší florbalové soutěže - Litvínov začíná v Ostravě!

Bivojové zakončili základní část na 12. místě superligové tabulky. Jejich následující zápasy budou odehrány v rámci „play-down“ čili takového play-off o udržení superligové příslušnosti i pro příští ročník nejvyšší florbalové soutěže. Bivojové začínají dvěma zápasy na hřišti FBC Ostrava. O první březnovém víkendu 5. a 6. března, shodně od 17:00 hod. Série se pak přesune do Litvínova.

V prvním letošním vzájemném zápase v Ostravě bivojové po bídné druhé třetině nakonec nestačili na ostravské hráče v poměru 5:9. Ve druhém pak litvínovští borci před televizními kamerami prohráli po vyrovnaném výkonu 3:6. Ale do třetice by již jistě mohli tahat případně i za delší konec.

FBC Ostrava je tradiční účastník nejvyšší florbalové soutěže, kterou hraje nepřetržitě od sezóny 1993/94. Získal několikrát titul vícemistra, v jeho dresu se prohánělo mnoho reprezentantů, ale na vysněný titul se prozatím nikdy nedosáhl. Pravda je, že mnohokrát k tomu chyběl snad ještě méně než pověstný vlásek.. Naposledy hráli finále v sezóně 2010/11 a v sérii na tři vítězná utkání se ujali vedení 2:1 na zápasy. Ve čtvrtém zápase hraném na domácím hřišti v Ostravě pak ve třetí třetině vyhrávali již 5:2, aby prohráli brankou v poslední minutě prodloužení 5:6. V rozhodujícím pátém zápase pak v Praze (soupeřem jim byl Tatran Střešovice, jejich obvyklý finálový přemožitel) vyhrávali pouhých 10 minut před konce již 8:3(!!), ale jejich soupeř dokázal utkání srovnat na 8:8, a po minutě prodloužení rozhodnout o svém titulu. Na ostravské hráče tedy zbylo opět jenom stříbro, do dnešní doby poslední medaile..

Bivojové mají nicméně o svou hlavní motivaci jistě postaráno, opět předvést ve vyřazovací fázi soutěže to nejlepší co v nich je, a vrátit se z Ostravy s alespoň jednou výhrou.

Výsledky v posledních kolech základní části :

Bivoj Litvínov - Ostrava 3:6, Litvínov - Chodov 4:8, Litvínov - Vinohrady 7:8, Bohemians – Litvínov 9:3

Litvínov - FBC Ostrava 3:6, Vinohrady - Ostrava 5:7, Ostrava - Bohemians 11:13, Boleslav - Ostrava 10:3

Vzájemné zápasy:

2015/16: 5:9 - 3:6

Na domácí hřiště litvínovského Bivoje do sportovní haly u Koldomu se pak tato série přesunu hned následující víkend. V sobotu 12.března od 19:00 a v neděli 13.března od 18:30 bude naopak Litvínov hostit Ostravu. První kolo play-down se hraje na čtyři vítězné zápasy, a vítězný tým této série bude hrát florbalovou superligu i v příštím ročníku. Poražený bude mít druhou šanci na záchranu soutěže v druhém kole play-down s poraženým ze sokolí dvojice z Vinohrad a Pardubic.
Post date: 2016-03-03 13:26:37
Post date GMT: 2016-03-03 12:26:37