Homerlive

První závodní den na AUTODROMU MOST přinesl dramatické okamžiky i skvělou atmosfétu

Autodrom Most má za sebou první ostrý den sobotního závodního víkendu, který přinesl nejen dramatické okamžiky, ale také skvělou atmosféru pro všechny přítomné fanoušky. Vítězství v královské kategorii WorldSBK si podle očekávání odnesl Toprak Razgatlioglu na BMW.

Razgatlioglu pokračoval ve své nadvládě i na českém okruhu, když skončil první ve všech trénincích a vyhrál první závod s neuvěřitelným náskokem 5,740 s před Danilo Petruccim (Barni Spark Racing Team). Andrea Iannone (Team GoEleven) dokončil závod na třetím místě.

Toprak Razgatlioglu nejenže vyhrál závod, ale také posunul vlastní traťový rekord, když zajel nejrychlejší kolo v čase 1:31,540 min. V superpole se přiblížil hranici 1:30 min, když zajel kolo za 1:30,064 min.

Českým jezdcům se také dařilo. V supersportech byl nejlepší Ondra Vostatek, který v páteční kvalifikaci byl v jeden okamžik i na osmém místě. Do sobotního závodu startoval z jedenácté pozice. Nakonec dojel na 13. místě, což mu zajistilo body podruhé v této sezóně. Filip Feigl se po zkaženém startu probojoval až na 20. pozici. V třístovkách dojel Filip Novotný dvacátý a Daniel Tureček skončil šest míst za ním.

V sobotu do Mostu dorazil také Jorge Viegas, Prezident Mezinárodní motocyklové federace FIM, který letos na jaře převzal v Praze ocenění Zlatá řídítka za celoživotní přínos motocyklovému sportu.

Pořadatelé budou zveřejňovat čísla návštěvnosti až na konci víkendu, ale již nyní je jasné, že budou vyšší než loni. Skvělá atmosféra a napínavé závody přilákaly mnoho fanoušků, kteří se těší na pokračování v neděli.

Ta přinese druhou část závodů, ve které budou čeští fanoušci hlavně fandit Ondrovi Vostatkovi, kterému dobře funguje motorka a i přes těžký pád minulý víkend v Doningtonu má slibně rozjetý víkend. Fanoušci budou také sledovat, zda Toprak Razgatlioglu prodlouží svou sérii vítězství poosmé v řadě. Slunečné počasí a napínavé závody lákají k návštěvě největší motocyklové události sezóny v ČR.

Post date: 2024-07-21 10:27:33
Post date GMT: 2024-07-21 08:27:33