Homerlive

Souš přivezla cenné vítězství ze hřiště FC Chomutov

K utkání 9. kola fotbalové divizní skupiny B zajížděl Baník Souš k derby utkání do nedalekého Chomutova. Hrálo se netradičně v pátek od 19.30 hodin, pod umělým osvětlením.

Souš šla brzy do vedení, když již ve 2. minutě krajní obránce Pátek ideálně nacentroval míč od pomezní čáry s přesností „hodináře“ kanonýrovi Štípkovi, který nezaváhal a hlavou překonal domácího brankaře. Hosté šli do dvoubrankového vedení poté, co Kopta náznakem atakoval brankáře, a ten si nešťastně srazil míč do vlastní branky. Domácí vzápětí snížili na 1:2. Poslední slovo však měl kanonýr Štípek, který proměnil penaltu, nařízenou poté, co chomutovský hrá zahrál v pokutovém území rukou. Body se tak stěhovaly do Mostu.

„Měli jsme výborný vstup do zápasu. Vytvořili jsme si i další šance, ale neproměnili jsme a dostali tak domácí do hry. Hra se odvíjela více méně mezi oběma vápny, ke konci poločasu jsme zvýšili na dvougólový rozdíl, ale ihned po rozehrání jsme nedokázali zkrotit oslavu, nekoncentrovali jsme se, a domácí snížili na poločasových 1:2. Druhá polovina utkání se snahou domácích o vyrovnání, hodně akcí končilo u standartních situací, domácí několikrát nebezpečně vystřelili na naší branku, ale rozhodnutí padlo po ruce ve vápně chomutovských a následný pokutový kop proměnil opět Štípek, který se tak stal hráčem utkání. Jinak vyrovnaný souboj, tentokrát větší efektivita u nás. Pro hráče i všechny zúčastněné zážitek z utkání, které bylo hráno za umělého osvětlení na krásném stadionu. Odčinili jsme tak domácí zbytečnou prohru z minulého víkendu,“ řekl k průběhu utkání trenér Souše Pavel Koutenský.

FC Chomutov- Baník Souš 1:3 (1:2). Branky: 40. Janošík - 2.a 74. Štípek, 39. Kopta (vlastní). Rozhodčí : Šťastný – Mrkáček, Kovářová. 133 diváků. Sestava Souše: Unger – Matyáš , Bohata (46. Junek), Prokop, Pátek - Christof, Nobst – Hlaváček (80. Zápotocký), Štípek (87. Karlovec), Popelka (73. Wagner) - Kopta (65. Hynek).
Post date: 2016-10-13 12:06:26
Post date GMT: 2016-10-13 10:06:26