Společný tým žen vstoupil do jarních mistrovských bojů dvěma výhrami

0
1323

V průběhu zimní přestávky se zástupci klubů Baníku Souš a Ervěnice-Jirkov dohodli, že do jarní části fotbalové soutěže žen postaví společný tým. Současně bylo dohodnuto, že polovina domácích utkání se bude hrát na hřišti Souše a druhá na hřišti v Jirkově.

V prvním mistrovském utkání jarní části Divize A Čechy si ženy Souše/Ervěnic poradily na domácí půdě se soupeřkami z Horní Břízy v poměru 5:0, kdy poločas skončil 3:0. Branky vstřelily: Šimonková 2, Podaná 2 a Polívková.

K druhému utkání zajížděly ženy na půdu Brňan. Hrálo se na velice těžkém terénu, na přírodní trávě. A právě těžký terén dokázal smazat fotbalové kvality našich žen, kdy jim situaci na hřišti ztěžoval houževnatý tým mladých domácích hráček. Nakonec ale hostující tým slavil úspěch, když domácím nasázel pět branek.

ČFK Brňany – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 1:5 (0:4). Branky vítězů: Králová 2, Šimková, Váňová a Podaná. Sestava: Vaňáčová – Plochá, Ratajová (K), Mašlová, Novotná, Šimonková, Králová, Váňová, Tóthová, Podaná, Polívková, Myslíková a Bečáková. Trenéři: Karel Giampaoli, Ondřej Chlad a Petra Dojáčková. Vedoucí: Anna Hausdorfová.