Homerlive

Starší žačky DHK Baník Most přivezly z Prahy plný počet bodů

Již čtvrtým kolem pokračovala celorepubliková soutěž starších žaček Žákovská liga. Tentokráte Most zajížděl do pražských Vršovic, do místní nafukovací haly Lokomotivy, kde jako domácí toto kolo organizoval oddíl TJ Sokol Kobylisy II. Zde na nás hráčky DHK Baník Most čekali soupeři, se kterýma mají v této sezoně naprosto vyrovnanou bilanci, a to Sokol Písek, Háje Praha, domácí Sokol Kobylisy II. a Jindřichův Hradec. Z výše uvedeného vyplývá, že před začátkem těchto utkání nebyl nikdo favoritem a vše bylo otevřené. Přesně tak, jak uvedl asi týden předem vedoucí mosteckého družstva Miroslav Straka. „V tomto kole můžeme mít všechno, nebo taky nic,“ řekl.

Hrací doba této soutěže je dána na 2 x 20 minut a naše mladých Černých andělů bylo vždy ob jeden zápas, to znamená, že na oddech a přípravu na dalšího soupeře měli vždy jen zhruba 50 minut.

„Jako vždy, při pokynech v kabině zaznělo to, že opět půjdeme zápas od zápasu tak, abychom domů odjížděli s dobrým pocitem, ne proto, že jsme zvítězili, ale proto, že jsme pokaždé na hřišti nechali tělo i duši. První dva zápasy proti Píseckým a Hájům, jsme měli pod kontrolou, prostřídali více hráček, což byl velice pozitivní začátek. Bohužel to co jsme si řekli v šatně, se nám asi nepovedlo ve třetím utkání s Kobylisami, kde jsme se dokázali po devíti brankovém vedení ještě strachovat o výsledek. Náš druhý poločas byl vyloženě ustrašený, bez náboje a zapálení a závěrečný hvizd rozhodčího nám vyloženě zachránil dva body za vítězství o jedinou branku. Naopak poslední zápas proti Jindřichovu Hradci, kde nám stejně jako proti Kobylkám vyšel začátek utkání, už byl v jiném duchu a především naše obrana zasloužila absolutorium. I když se houževnatý holky od Vajgaru nevzdávaly, i tentokrát jsme udrželi vedení až do konce. Přesto si dovolím, celý den zhodnotit pozitivně, víme, co nás zdobí, a víme, na čem musíme ještě hodně zapracovat. Je i dobře, že máme čerstvou zkušenost s tím, že každý zápas se musí odmakat od začátku do konce, za žádného stavu nelze nic vypouštět. Že i soupeř, který je relativně na lopatkách, se dokáže zvednout a hodně kousat. A zbytečný strach o výsledek potom jen svazuje ruce a vede k alibismu. Jsme na dlouhé cestě učení a sbírání zkušeností, na které naše hráčky podporuje stále se rozrůstající fan klub především z řad rodičů, který nechyběl v neděli ani v Praze,“ ohlédl se za účinkováním svého týmu trenér Jiří Maršík.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Kateřina Ebrlová a Tereza Jurinová – Eliška Jindřichová, Lada Straková, Barbora Popelková - 4, Adéla Scheithauerová – 15, Adéla Borlová – 11, Natálie Šrámková – 5, Linda Stará, Eliška Schmiedová, Antónie Ležalová – 4, Kristyna Turčanová – 8, Kateřina Vrbová, Kateřina Filová – 10, Aneta Křepelová – 3, Adéla Čásová – 10.
Post date: 2017-03-16 09:00:34
Post date GMT: 2017-03-16 08:00:34