Studenti Gymnázia T.G. Masaryka bodovali, v závodu hybridních modelů si vyjezdili účast v USA

0
134

Model 29.6Studenti litvínovského Gymnázia T. G. Masaryka zabodovali v národním kole soutěže Horizon Hydrogen Grand Prix v Ostravě. Jedná se o soutěž dálkově ovládaných RC modelů závodních automobilů v měřítku 1:10 s vestavěným vodíkovým článkem postavených ve středních školách z celé ČR.

Studentský tým Gymnázia Litvínov HC VERVA RACING TEAM 44 změřil v Ostravě síly s deseti dalšími týmy a umístil na druhé příčce. Získal tak právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále, které se uskuteční v září letošního roku v kalifornském Anaheimu.

Ještě předtím litvínovský tým organizuje závod Hydrogen Trophy, závěrečný díl seriálu Hydrogen RC Challenge Cup. Akce se koná v sobotu 29. června od 9 ve Sportovní hale Střední odborní školy Technické v Mostě – Velebudicích. „V soutěži Horizon Hydrogen Grand Prix jsme se letos přihlásili do zbrusu nové kategorie nazvané Hybrid, která předepisuje silně omezený energetický limit v bateriích. Se stejným autem jako loni se nám opět podařilo dostat se na bednu – dojeli jsme druzí a díky tomu jsme se i letos kvalifikovali na mistrovství světa, které se uskuteční v Anaheimu v USA. Konkurence bude velmi silná,“ říká učitel a vedoucí litvínovského týmu Martin Laxa a přidává pozvánku: „Neúčastníme se jen soutěže Horizon Hydrogen Grand Prix – již potřetí organizujeme závod Hydrogen Trophy, kterým uzavřeme další ročník seriálu i celou závodní sezónu.

Do tehdejšího projektu Horizon Grand Prix, dnešního Horizon Hydrogen Grand Prix, se litvínovský studentský tým zapojil v prosinci 2018 díky Nadaci ORLEN Unipetrol. Poprvé se národního kola závodu Horizon Grand Prix zúčastnil v roce 2019 a rovnou zvítězil v kategorii nováčků a dostal též cenu za prezentaci závodního auta. Další úspěchy následovaly.