Tři mistrovské tituly putují z Plzně do Litvínova

0
1680

Celkem 13 triatletů z Krušnoman Triathlon Team Litvínov zasáhlo do bojů při prvním závodě Českého poháru triatlonu, který se uskutečnil v Plzni.

Pro kategorii dospělých byl triatlonový závod vypsán se statusem Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu. Dopoledne do bojů zasáhli žáci, dorostenci a junioři.

V kategorii mladší žáci (12 – 13 let) podnik dokončil na 10. místě Tomáš Bartovský a na 11. místě Martin Salvet.

V kategorii starší žačky (14 – 15 let) se na 11. příčce umístila Valérie Nejdlová. V kategorii dorost – chlapci měl Litvínov tři zástupce a ti si rozdělili umístěni následujícím způsobem: 13. místo Jan Čermák, 14. místo Jakub Ihnačinec a 15. místo Borek Vodrážka.

Mezi dorostenkami dokončila Bára Lišková na pěkném 13. místě. V juniorkách patřilo 5. místo Michaele Reindlové.

Odpoledne pak západočeská metropole patřila Mistrovství ČR v olympijském triatlonu a zde v kategorii muži 20 – 29 let Oto Ottenschläger vybojoval 12. místo a jeho oddílový kolega Jaroslav Soldátek místo čtyřiadvacáté. V kategorii ženy 50 – 59 let si parádní 2. místo z MČR odvezla Agáta Vaňková. Další dva tituly litvínovšti borci vylovili v kategorii 60+ a to 2. místo Zbyněk Zeman a 3. místo Michal Reindl.